Snapdragon 865 bude tento rok poháňať viac ako 70 zariadení, uvádza Qualcomm

Roztrhne sa vrece s 5G smartfónmi.

0
snapdragon 865

Snapdragon 865 bol ako nový vlajkový čipset výrobcu Qualcomm predstavený koncom minulého roka. Zatiaľ je súčasťou len niekoľkých zariadení, napríklad vlajkových lodí Galaxy S20 určených pre americký trh.

Snapdragon 865 však bude poháňať podstatne viac zariadení, prevažne inteligentných mobilných telefónov. Qualcomm v poslednej tlačovej správe píše, že najnovší čipset bude využívať viac ako 70 zariadení.

Niektoré už boli ohlásené alebo predstavené, iné sa ešte len vyvíjajú. Výrobca spomína bezkonkurenčnú konektivitu, dostupnosť 5G pripojenia, dostatok výkonu pre náročné hry alebo vysoko kvalitné fotografie, ktoré sa vďaka platforme Snapdragon 865 dostanú k množstvu zákazníkov.

Qualcomm menuje aj výrobcov, ktorí si sadu Snapdragon 865 osvoja. Ide o značky ASUS, Black Shark, Fujitsu, iQOO, Lenovo, Nubia, OPPO, Realme, Redmi, Samsung, Sharp, Sony, Vivo Xiaomi či ZTE.

snapdragon 865
Iustr. foto.

Tento rok sa teda na trh dostane podstatne viac zariadení, ktoré dokážu pracovať s najmodernejšími sieťami 5. generácie. Analytici zo Strategy Analytics už skôr predpovedali, že sa predaj 5G smartfónov tento rok zvýši.

Podľa ich prognózy bude predaj dynamicky rásť až do roku 2025, kedy bude po celom svete aktívna 1 miliarda 5G smartfónov. Výrobcovia si však za super moderné vlajkové lode nechávajú náležite zaplatiť, čo nemusí byť do budúcnosti udržateľné (česť výnimkám).

TIP REDAKCIE
Orange sprístupní 5G sieť vďaka technológiám spoločnosti Nokia

Výrobcovia sa už dnes neboja priniesť na trh smartfóny, ktoré stoja viac ako 1000 €, o skladacích modeloch s ohybnou obrazovkou ani nehovoriac. 5G siete sú stále v plienkach, aspoň čo sa našich končín týka. Ak si výkonné 5G zariadenie tento rok kúpiť neplánujete, určite tým nič nepokazíte. Skôr naopak.