Galaxy Tab S6

Samsungu uniká údajný Galaxy Tab S6 Lite: Tablet poteší nižšou cenou a podporou pre S Pen

Ako naznačuje samotný názov, podľa všetkého pôjde o lacnejší variant špičkového Galaxy Tab S6, ktorý debutoval ešte minulý rok.

Tablety poháňané systémom Android síce dnes nie sú tak úspešné ako tablety iPad od Apple, no ani to pre niektoré spoločnosti nie je dostatočný dôvod na to, aby na ne úplne zanevreli. Ako príklad môžeme použiť výrobcu Samsung, ktorému uniká údajný Galaxy Tab S6 Lite. O novinke informoval server 9to5Google.

Ten si môžete všimnúť na renderi nižšie, ktorý sprostredkoval server Android Headlines. Ako naznačuje samotný názov, podľa všetkého pôjde o lacnejší variant špičkového Galaxy Tab S6, ktorý debutoval ešte minulý rok.

Zdroj: Android Headlines (via 9to5Google)

A v čom presne bude medzi dvoma zariadeniami rozdiel? Vďaka renderu vieme, že v rámci dizajnu sa toho veľa nezmení. Rámiky nie sú hrubé, no zase ani veľmi tenké. Displej tak môže (ale nemusí) byť rovnakej veľkosti. Povšimnúť si môžeme aj pera S Pen, ktoré sa zrejme bude bezdrôtovo nabíjať na zadnej strane tabletu.

Interiér Galaxy Tab S6 Lite má obsahovať čipset Exynos 9611. A keďže pôjde o mid-range zariadenie, očakáva sa prítomnosť 4 GB operačnej pamäte RAM a 64/128 GB úložiska. Debutovať má spolu s Android 10, ktorý sa zatiaľ nedopracoval ani do štandardnej verzie Tab S6.

TIP REDAKCIE
Vedci: Ľadovce sa napriek dobrým tohtoročným podmienkam ďalej topia

Očakáva sa, že cena tabletu sa bude pohybovať okolo 399 USD (364 EUR). Pravdepodobne však ide o cenu bez DPH, čo znamená, že reálne sa na našom trhu môže predávať za niečo vyše 400 EUR. Toto sú však zatiaľ len špekulácie, a teda vám odporúčame brať všetky uvedené informácie s rezervou.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať