Vyzerá ako PSP od Sony: Samsung si necháva patentovať zaoblený smartfón

Nie je to tak zlý nápad.

3
Zdroj: LetsGoDigital (via Android Authority)

Inovatívny dizajn je jeden z najdôležitejších faktorov v oblasti trhu so smartfónmi. Presvedčili nás o tom aj giganti ako Samsung či Huawei, ktorí „odštartovali“ éru skladacích smartfónov. Avšak súdiac podľa zverejneného patentu, juhokórejský Samsung sa rozhodol zájsť ešte o krok ďalej. Téme sa venuje server Android Authority.

Konkrétne ide o patent, pri ktorom slovné spojenie „inovatívny dizajn“ naberá úplne nový rozmer. Ako si môžete všimnúť nižšie, Samsung si necháva patentovať smartfón so zaoblenou vrchnou i spodnou hranou, vďaka čomu vyzerá ako PSP od Sony.

Redaktori z LetsGoDigital, ktorí na novinku upozornili, taktiež uvádzajú, že patent bol predložený úradom pomerne nedávno, presnejšie 23. januára.

Zdroj: LetsGoDigital (via Android Authority)

Podľa zverejnených snímok to vyzerá, že sa bude smartfón skladať z troch displejov – jedného hlavného a dvoch vedľajších (pri vrchnej a spodnej hrane). Tie vedľajšie budú zrejme slúžiť na zobrazovanie notifikácií, stavu batérie a ďalších užitočných informácií.

To však nie je všetko. Bočné displeje totiž údajne poslúžia aj ako vždy dostupné panely nástrojov. Ak napríklad pozeráte video, cez jeden z displejov si môžete prispôsobiť jeho hlasitosť, zatiaľ čo druhý vám umožní ho pozastaviť, pretočiť či prepnúť.

Ide o pomerne zaujímavý koncept, z ktorého časom môže vzniknúť veľmi praktický smartfón. Čo sa týka dizajnu, jednoznačne ide o niečo, čo tu ešte nebolo.

Čo poviete na vzhľad patentovaného smartfónu?