Nubia Red Magic 5G: Vyzerá to na 144 Hz displej a až 80 W nabíjanie

Nová šelma na obzore.

0
nubia red magic 3s
Ilustr. foto: Nubia Red Magic 3S

V posledných rokoch vzniklo niekoľko smartfónov, ktoré sa orientujú na hráčov mobilných hier. Stavajú hlavne na výkone, ktorý je pre takýto typ zariadení kľúčový.

Smartfóny pre hráčov hier sa dajú rozpoznať pomerne ľahko, keďže výrobcovia väčšinou siahajú po extravagantnejšom dizajne. V klube hráčskych smartfónov vyniká napríklad ASUS ROG Phone II, ktorý je podľa rebríčka AnTuTu vôbec najvýkonnejším Android smartfónom.

Vzniká mu ale konkurencia z produkcie dcérskej značky ZTE. Nubia Red Magic 5G môže posunúť hardvérovú latku ešte vyššie. Podľa fotografie, ktorú zverejnil šéf značky Nubia, Ni Fei, bude nový Red Magic disponovať až 80 W nabíjaním (9,6 A / 8,4 V).

nubia red magic 5G
Foto: Ni Fei/Weibo

Rekord v tomto smere zatiaľ drží Oppo a jeho 65 W SuperVOOC technológia. Xiaomi sa už stihlo pochváliť aj 100 W nabíjaním, zatiaľ však zostáva len v testovacích laboratóriách výrobu.

Nubia Red Magic 5G

Srdcom zariadenia sa stane výkonný čipset Snapdragon 865, ktorý poženie niekoľko modelov vlajkových lodí, ktoré budú v priebehu tohto roka postupne predstavované. Počítať môžeme aj s 5G pripojením a dokonca sa spomína 144 Hz displej.

Nubia Red Magic 5G zatiaľ nemá potvrdený dátum predstavenia a chýba nám tiež viacero podrobnejších informácií. Snáď sa ich čoskoro dozvieme.