google fotky

Google Fotky testujú mesačné predplatné, užívateľ zaň dostane vytlačené fotografie

Platobný model na báze mesačnej pravidelnej úhrady si postupne osvojili mnohé digitálne spoločnosti. Za poplatok môžeme získať legálny prístup k hudbe, filmom a seriálom, väčšiemu priestoru v cloude, k exkluzívnemu obsahu v mobilných hrách…a tak ďalej.

Platobný model na báze mesačnej pravidelnej úhrady si postupne osvojili mnohé digitálne spoločnosti. Za poplatok môžeme získať legálny prístup k hudbe, filmom a seriálom, väčšiemu priestoru v cloude, k exkluzívnemu obsahu v mobilných hrách a tak ďalej.

Podľa portálu 9to5google.com sa systém mesačného predplatného objavil v ďalšej službe, kde doteraz ponúkaný nebol. Týka sa populárnej aplikácie Google Fotky. Užívatelia však za poplatok nedostanú viac priestoru pre obsah alebo napríklad nové funkcie pre úpravu snímok. Dostanú zaň vytlačené fotky, ktoré im budú doručené poštou.

Google za 7,99 amerických dolárov mesačne vyberie 10 fotiek z tých, ktoré užívateľ zhotovil v poslednom mesiaci. Vytlačí ich na biely matný foto papier o rozmere 10 x 15 centimetrov a doručí do poštovej schránky predplatiteľa.

Ilustr. foto: Ikona aplikácie Google Fotky

Google síce fotky vyberie automaticky pomocou inteligentného softvéru, užívateľ si ale môže zvoliť tému, ktoré majú zobrazovať. Buď bude preferovať mix zaujímavých momentov, osoby a zvieratá či zábery krajiny a prírody.

Predplatné môže byť zaujímavé pre tých užívateľov, ktorí si chcú s minimálnou námahou vytvárať klasický foto album s papierovými fotografiami. Fotky môžu zároveň poslúžiť ako darček alebo trebárs ako dekorácia v domácnosti.

Google novinku zatiaľ len testuje v rámci skúšobného programu, do ktorého pozýva vybraných užívateľov z USA. Či predplatné zavedie do praxe bude závisieť aj od spätnej väzby a celkového záujmu. Ak potencionálny úspech vidíte skepticky, nie ste sami.

TIP REDAKCIE
Fotoknihy od Google prišli na Slovensko. O čo ide a koľko stoja?

Keď už do Fotiek od Google investovať peniaze, tak prostredníctvom služby Google One. Za 1,99 € mesačne môžete priestor v službe navýšiť na 100 GB (minimálna tarifa). Ide o zdieľaný priestor aj pre Gmail a Disk, ktorý tak môžete natlačiť podstatne väčším množstvom digitálneho obsahu.

Cloud zároveň slúži pre komplexnú zálohu smartfónu s operačným systémom Android.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať