google earth

Aplikácia Google Earth pôsobí realistickejšie, na pozadí zobrazuje aj hviezdy

Spoločnosť Google sa rozhodla vylepšiť aplikáciu Google Earth, ktorá funguje ako akýsi virtuálny glóbus, prepracovaný model Zeme.

Spoločnosť Google sa rozhodla vylepšiť aplikáciu Google Earth, ktorá funguje ako akýsi virtuálny glóbus, prepracovaný model Zeme.

Google aplikáciu Earth obohatil o hviezdy, ktoré sa teraz zobrazujú takpovediac na pozadí vyobrazenej Zeme. Doteraz aplikácia po oddialení obrazovky zobrazovala len čierne pozadie.

Tvorcovia z Google však chcú, aby model pôsobil skutočnejšie. Na pozadí sa zobrazujú skutočné zábery hviezd zachytené Európskou organizáciou pre astronomický výskum. Google síce venoval tejto novinke vo svojom blogu samostatný text, no o významnejšiu inováciu nejde.

Na hviezdy, planéty či iné vesmírne objekty sa nedá ťuknúť, čím by sme si zobrazili informácie o týchto telesách a ďalšie zaujímavosti. Google hovorí, že sú dnešné smartfóny a tablety výkonnejšie, čo mu umožňuje do aplikácie pridávať prvky z graficky obsiahlejších webových verzií služby Earth.

Dá sa počítať s tým, že Google časom aplikáciu obohatí aj o funkčné zobrazenie hviezd a vesmírnych objektov. Zatiaľ môžete používať napríklad toto online planetárium alebo aplikáciu Stellarium.

TIP REDAKCIE
HiFuture FlyBuds Pro: Kvalitné bezdrôtové slúchadlá s atraktívnym dizajnom a fantastickou zľavou!