100w nabijanie

100W super nabíjanie od Xiaomi je takmer pripravené. Batériu nabije za 17 minút

V marci tohto roka spoločnosť Xiaomi prezentovala novú technológiu rýchleho nabíjania s výkonom 100W, ktorá dokázala nabiť 4000 mAh akumulátor za rekordných 17 minút.

V marci tohto roka spoločnosť Xiaomi prezentovala novú technológiu rýchleho nabíjania s výkonom 100W, ktorá dokázala nabiť 4000 mAh akumulátor za rekordných 17 minút.

Video prezentujúce super rýchlu technológiu vtedy na sociálnej sieti Weibo zdieľal Lil Bin, jeden zo zakladateľov spoločnosti Xiaomi. Vtedy ešte nebolo známe kedy a či vôbec bude technológia komerčne dostupná. Vyzerá to, že bude.

Xiaomi 100W nabíjanie opäť ukázalo, a to na konferencii Xiaomi Mi Developer Conference, ktorá sa konala v utorok (19. november) v Číne. Informuje o tom indický portál indiatoday.in. V Indii sú produkty značky Xiaomi veľmi obľúbené.

Z hľadiska dodávok smartfónov je Xiaomi jednotkou na indickom trhu s 28-percentným podielom. Výrobca predbehol aj Samsung, ktorý má v Indii 25-percentný trhový podiel. Čísla pochádzajú od analytikov z Counterpoint Research a patria 2. štvrťroku 2019.

Bezpečnosť rýchleho nabíjania, ktoré sa nazýva Super Charge Turbo, zaručuje 9 ochranných prvkov. 7 z nich sa sústreďuje na základnej doske, ostatné 2 sa týkajú priamo akumulátora.

xiaomi
Foto: Weibo

Nie je na mieste hovoriť, že Xiaomi výkonné nabíjanie „oficiálne predstavilo“. Skôr technológiu priblížilo. Stále nevieme, kedy by mohla byť komerčne dostupná. Ani to, ktorých smartfónov sa bude týkať.

Ak by sme mali hádať, ponúka sa budúci rok a spojenie s nadchádzajúcimi vlajkovými loďami, ktoré zväčšia prichádzajú s novými technológiami ako prvé. Bude tiež zaujímavé vedieť, do akej miery ovplyvní takto výkonné nabíjanie životnosť batérie. Snáď sa s tým inžinieri vysporiadali.

Najrýchlejšie komerčne dostupné nabíjanie má momentálne čínsky výrobca Oppo zo skupiny BBK Electronics Corporation. Technológia SuperVOOC Fast Charge 2.0 nabíja výkonom 65W a podporuje ju smartfón Oppo Reno Ace.

Total
12
Zdieľaní