defender

Microsoft Defender bude dostupný aj pre mobilné zariadenia. iOS nevynímajúc

Spoločnosť Microsoft síce neuspela s vlastným mobilným operačným systémom, no pre mobilné zariadenia vyvinula niekoľko dobrých a užitočných aplikácií.

Spoločnosť Microsoft síce neuspela s vlastným mobilným operačným systémom, no pre mobilné zariadenia s OS Android a iOS vyvinula niekoľko dobre fungujúcich a užitočných aplikácií.

Teraz softvérový gigant z Redmontu pracuje na ďalšej. Pre mobilné zariadenia bude koncom roka dostupný bezpečnostný nástroj Microsoft Defender, presnejšie Defender Advanced Threat Protection, ktorý je súčasťou operačného systému Windows 10. Informuje o tom The Next Web.

Microsoft Defender je od minulého roka dostupný aj pre MacOS a vývojári už stihli pripraviť aj prvú verziu pre systémy Linux. Nemecký AV Test označil Microsoft Defender ako najlepšiu ochranu pre domácich používateľov zariadení s Windows 10 (máj – jún 2019).

defender antivirus
Ilustr. obr. Defender ATP v prostredí Windows 10

Microsoft na margo chystanej aplikácie hovorí o poskytovaní komplexnej ochrany na viacerých platformách prostredníctvom jedného riešenia, čo je dnes dôležitejšie než kedykoľvek predtým.

Android aj iOS

Microsoft bude prostriedky pre ochranu mobilných zariadení a ich používateľov prezentovať na konferencii RSA Conference konajúcej sa budúci týždeň. Bude zaujímavé vidieť, akú úroveň ochrany pre digitálnymi hrozbami poskytne Microsoft Defender na zariadeniach s iOS.

Apple nedovoľuje bezpečnostným aplikáciám skenovať iné aplikácie kvôli potenciálnej prítomnosti škodlivého kódu. Pre Android zase existuje veľa bezpečnostných, tzv. antivírusových aplikácií. Mnohé z nich však nepracujú efektívne a spoľahlivo.

Microsoft Defender pre Android a iOS bude súčasťou podnikového balíka služieb (365 Enterprise). Či sa k nemu časom dostanú aj bežní, nefiremní používatelia zatiaľ nevedno.

Total
6
Zdieľaní