LPDDR5 pamäťou bude vybavený aj Red Magic 5G, potvrdzuje šéf spoločnosti

Vyššia prenosová rýchlosť, nižšia spotreba energie.

1
pamat
Foto: Samsung

Len nedávno sme sa dozvedeli, že Xiaomi plánuje svoju najnovšiu vlajkovú loď Mi 10 vybaviť operačnou pamäťou najnovšieho typu LPDDR5. Oznámil to generálny manažér pre marketing Zhiyuan Zang.

Konkurencia to, samozrejme, nenechá len tak. LPDDR5 pamäťami bude vybavený aj nový výkonný smartfón pre hráčov hier Red Magic 5G, o čom zase informuje vedúci predstaviteľ značky Nubia Ni Fei. Nový typ pamätí bude štandardnou výbavou modelu Red Magic 5G.

LPDDR5 čip dokáže poňať až 12 GB operačnú pamäť a dosiahnuť prenosovú rýchlosť 6,4 Gbps. Oproti predchodcovi, LPDDR4x, je nový typ výkonnejší a energeticky efektívnejší. Organizácia JEDEC ho štandardizovala relatívne nedávno, len v minulom roku.

pamat
Foto: Synopsis

LPDDR5 čipy dokážu v súčasnosti vyrábať len dvaja výrobcovia, Samsung a Micron. Samsung pri výrobe využíva druhú generáciu pokročilého 10nm procesu a práve jeho pamäte by sa mali nachádzať v útrobách zariadenia Red Magic 5G. Xiaomi Mi 10 zase využije komponent z dielne výrobcu Micron.

Ani jedno zo zariadení ale zatiaľ nedostalo oficiálny dátum predstavenia. Šéf značky Nubia okrem toho priblížil, že Red Magic 5G bude mať až 16 GB RAM, 64 Mpx fotoaparát a integrovaný ventilátor, ktorý sa postará o účinné chladenie.

Počítať môžeme so sadou Snapdragon 865, 144 Hz displejom a 5G pripojením. Špekulácie o 80W nabíjaní krotí certifikácia čínskych úradov (3C), ktorá spomína v úvodzovkách len 55W nabíjanie.