Orange už vyzbieral 330 000 starých mobilov, v projekte pokračuje novou kampaňou

Povaľuje sa vám doma starý mobil? Zbavte sa ho a podporte dobrú vec.

1
Aj nezničiteľná Nokia 3310 sa dá efektívne recyklovať.

Operátor Orange pokračuje v iniciatíve Darujme starým mobilom nový život, v rámci ktorej motivuje zákazníkov rozmýšľať ekologicky. Operátor zákazníkov vyzýva, aby mu odovzdali staré a nepotrebné mobily, ktoré ekologicky recykluje.

Orange za každý odovzdaný nepotrebný mobil zároveň prispeje určitou sumou dobročinným organizáciám. V najnovšej kampani, ktorá je mimochodom už 22. v poradí, prispeje za každý odovzdaný mobil 50 centami Občianskemu združeniu Cesta von.

Orange do súčasnosti vyzbieral presne 333 339 starých mobilných telefónov a finančne podporil projekty viac ako 20 neziskových organizácií a združení.

mobilny telefon
Máte doba podobný nefunkčný kúsok?

V poslednej, 21. zbernej kampani operátorovi zákazníci odovzdali 9 233 nepotrebných telefónov vhodných na ekologickú likvidáciu. Neziskovú organizáciu ČERVENÝ NOS Clowndoctors, ktorá prostredníctvom klaunského umenia prináša radosť a smiech deťom do nemocníc, tak podporili sumou 4616,50 €.

Orange v tlačovej správe upozorňuje na dôležitosť ekologickej likvidácie starých mobilov, keďže obsahujú toxické látky, a to najmä ťažké kovy a ich zlúčeniny. Elektronický odpad často skončí zabudnutý doma v zásuvke alebo, v tom horšom prípade, skončí v odpadkovom koši.

Užívateľ sa pritom starého mobilu môže zbaviť veľmi jednoducho. Stačí ho odovzdať v ktorejkoľvek predajni Orange. Viac informácií o aktuálnej zbierke nepotrebných mobilných telefónov nájdete na tejto adrese.