Huawei predstavil prvý smartfón zo série P40: Toto ponúka Huawei P40 Lite

Spoločnosť Huawei 26. marca predstaví svoju novú sériu smartfónov, ktorá ponesie označenie P40. Jeden model, Huawei P40 Lite, nám však ukázala už teraz.

Už vieme, že spoločnosť Huawei 26. marca predstaví svoju novú sériu smartfónov, ktorá ponesie označenie P40. Jeden model, Huawei P40 Lite, nám však ukázala už teraz. O novinke informoval server Android Authority.

Smartfón debutoval na území Španielska a ako môžeme vidieť na renderi nižšie, v podstate ide o Huawei Nova 6 SE, ktorý výrobca vydal ešte na konci minulého roka v Číne. Viac-menej sa teda zmenil len názov.

Huawei P40 Lite – Zdroj: Huawei (via Android Authority)

Cena – 299 €

V Španielsku novinka stojí rovných 299 €. Za túto pomerne nízku cenu získate zariadenie vybavené čipsetom Kirin 810 (7 nm), v čom sa rovná modelu Honor 9X Pro, ktorý si nedávno prešiel globálnym debutom. Procesor môžeme po výkonnostnej stránke prirovnať k Snapdragon 675 a Snapdragon 730 od spoločnosti Qualcomm.

FullHD+ displej a 4 zadné fotoaparáty

Čipset ďalej spolupracuje so 6 GB operačnej pamäte RAM a 128 GB interným úložiskom. Z prednej strany je P40 Lite pokrytý 6,4-palcovým IPS LCD displejom s FullHD+ rozlíšením (2 310 x 1 080 pixelov). V jeho ľavom hornom rohu môžeme nájsť kruhový výrez, ktorý obýva selfie fotoaparát s rozlíšením 16 Mpx.

TIP REDAKCIE
YouTube Premium prichádza s ročným predplatným. Je výhodnejšie

Zadná strana disponuje štvoricou fotoaparátov na čele so 48 Mpx hlavným snímačom. Asistuje mu 8 Mpx širokouhlý objektív, 2 Mpx makro snímač a 2 Mpx hĺbkový senzor.

Android 10 a EMUI 10

Po softvérovej stránke je smartfón poháňaný operačným systémom Android 10, ktorý je dopĺňaný vlastným rozhraním EMUI 10. A ako bolo očakávané, prichádza bez služieb Google. Namiesto toho ponúka vlastné služby Huawei, pod ktoré spadá aj online obchod AppGallery.

O slušnú výdrž P40 Lite sa stará batéria s kapacitou 4 200 mAh, ktorá podporuje 40 W rýchlonabíjanie (SuperCharge). V tomto ohľade môžeme smartfón prirovnať k P30 Pro či Mate 20 Pro.

Cena a dostupnosť

Ako sme už spomenuli vyššie, zariadenie sa začne oficiálne predávať na území Španielska, a to od 2. marca. Dostupné je v prevedeniach Crush Green, Sakura Pink a Midnight Black. Do ostatných európskych krajín sa dostane taktiež, avšak zrejme až o trochu neskôr.

Záujemcovia, ktorí si zariadenie predobjednajú, získajú ako bonus bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds 3.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať