FOTO: Huawei P40 Pro na prvých záberoch. Nemá skoro žiadne rámiky

Huawei ukazuje svoje konštrukčné schopnosti. Huawei P40 Pro bude nádherný.

3

Jar 2020 bude poriadne nabitá. Najväčší výrobcovia sa pripravujú na predstavenie vlajkových lodí pre prvú polovicu roka. Už o pár dní spoznáme Galaxy S20 z dielne Samsungu, mesiac na to nás čaká predstavenie Huawei P40 Pro.

Práve zariadenie od čínskej spoločnosti je hlavnou hviezdou dnešného článku. Na internete sa totiž objavila fotka, na ktorej má byť práve Huawei P40 Pro. Už na prvý pohľad zaujal svojím displejom, ktorý sa tiahne od jedného kraja k druhému. Nemá prakticky žiadne rámiky. V displeji je malý otvor v tvare pilulky, v ktorom sú umiestnené dva fotoaparáty.

Štyri verzie Huawei P40

Huawei má túto jar predstaviť hneď tri rôzne verzie modelu P40. Tešiť sa tak môžeme na Huawei P40, Huawei P40 Pro (na obrázku) a najprémiovejší kúsok – Huawei P40 Premium. Neskôr má prísť aj Huawei P40 Lite.

Smartfóny radu P40 (okrem P40 Lite) bude poháňať procesor Kirin 990, resp. Kirin 990 5G, teda rovnaký, aký poháňa Huawei Mate 30. Verzia P40 Pro má ponúknuť QHD+ OLED displej so snímačom odtlačkov prstov priamo v displeji. Na zadnej strane budú uložené štyri fotoaparáty, vrátane periskopového pre optický zoom.

P40 Pro má okrem iného ponúknuť aj obrovskú 5 500 mAh batériu s podporou rýchlonabíjania cez kábel aj bezdrôtovo. Pochopiteľne, momentálne pracujeme s neoverenými informáciami. Zatiaľ však nič nenaznačuje tomu, že by nemali byť pravdivé.