App Store Confidential: Apple sa snaží zastaviť predaj knihy, ktorú napísal jej bývalý zamestnanec

Tom Sadowski je bývalý zamestnanec spoločnosti Apple, ktorý mal na starosti riadenie nemeckej lokalizácie obchodu s aplikáciami a hrami App Store.

Tom Sadowski je bývalý zamestnanec spoločnosti Apple, ktorý mal na starosti riadenie nemeckej lokalizácie obchodu s aplikáciami a hrami App Store.

Tom Sadowski spoločnosť Apple v minulom roku opustil (bol prepustený) a napísal knihu s výstižným názvom App Store Confidential. Názov naznačuje, že sa v knihe nachádzajú informácie, ktoré nie sú verejne dostupné. Informuje o nej nemecký portál focus.de.

Startupvalley.news knihu opisuje ako súhrn osobných skúseností autora s riadením obchodu App Store, ktorý je doplnený logickými vysvetleniami a odbornými odporúčaniami ako v App Store uspieť, pokiaľ je čitateľ napr. vývojár aplikácií a hier.

Na prvý pohľad zaujímavá kniha by sa možno stratila vo svete literatúry, keby sa neozval bývalý zamestnávateľ autora, spoločnosť Apple. Tá mala zaslať vydavateľovi aj autorovi knihy list, v ktorom žiada zastavenie distribúcie a predaja knihy, ako aj zničenie existujúcich rukopisov.

Foto: Amazon

Tajné informácie?

Zrejme sa obáva vyzradenia obchodných tajomstiev, o ktorých musia mlčať na základe pracovnej zmluvy aj bývalí zamestnanci. Autor knihy však hovorí, že žiadne takéto informácie kniha neobsahuje.

TIP REDAKCIE
AR/VR headset od Apple sa blíži: Kedy presne sa dostane do predaja a čo ponúkne?

Niektorí ľudia, ktorí si knihu stihli prečítať, tvrdia, že neobsahuje nič dôverné, len banálne a všeobecné informácie súvisiace s obchodom App Store.

Obsahuje napríklad rady, ako premeniť bežného užívateľa na platiaceho zákazníka, odporúča vývojárom, ktorí pracujú na fitness aplikácii, aby bola dostupná aj na hodinkách Apple Watch, čo jej zabezpečí väčší úspech alebo vysvetľuje, na základe čoho sa vyberá obsah do každoročnej ankety Aplikácia roka.

Zatiaľ ťažko povedať či bude spoločnosť Apple so svojimi námietkami úspešná. Kniha App Store Confidential sa dá zakúpiť prostredníctvom online siete Amazon, kde je momentálne nedostupná. Je možné, že sa zakrátko vypredala, čomu by sme sa nečudovali. Apple jej spravil dobrú reklamu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať