Ilustračný obrázok

58-ročný šofér Tesly zapol autopilota a čistil si zuby, išiel rýchlosťou 135 km/h

58-ročný chlapík nabral rýchlosť 135 km/h a aktivoval autopilota, aby mohol priamo za volantom zrealizovať rýchlu ústnu hygienu. Dlho to však netrvalo.

Kanadská polícia dala šoférovi elektromobilu Tesla pokutu za to, že si počas jazdy čistil zuby dentálnou niťou. 58-ročný muž vo svojom vozidle cestoval rýchlosťou 135 kilometrov za hodinu a následne aktivoval autopilota, aby mohol priamo za volantom zrealizovať rýchlu ústnu hygienu.

Vyplýva to z tweetu miestneho policajta, ktorý okrem iného zverejnil i autentickú fotografiu priamo z miesta činu. Na zábere je príležitosť vidieť odstavený elektromobil a časť palubnej dosky policajného auta.

„58-ročný vodič Tesly bol zastavený, pretože používal autopilota počas toho, ako si obomi rukami v rýchlosti 135 km/h čistil zuby dentálnou niťou.“

Ani zďaleka však nejde o prvý prípad, kedy bol ešte stále neplnohodnotný autopilot využívaný ako náhrada za človeka. Nedávno sme tu napríklad mali šoféra Tesly z USA, ktorý si za volantom bez problémov zdriemol. A to priamo na frekventovanej diaľnici, kde ho medzičasom stihli okoloidúci ľudia zdokumentovať.

TIP REDAKCIE
Neznášajú Teslu? Idioti škodia elektromobilom, takáto podlosť sa často nevidí

K týmto udalostiam dochádza aj napriek tomu, že americká automobilka upozorňuje svojich zákazníkov, že jej súčasná verzia autopilota ešte stále nedokáže plnohodnotne prevziať riadenie vozidla. Mnohí z nich toto varovanie ignorujú, čo potom zvyšuje pravdepodobnosť vzniku nebezpečnej dopravnej nehody.