LG G7

LG už na telefónoch nechce prerábať. Do roku 2021 sa máme dočkať výrazných zmien

Výrobca zrejme spravil najväčšiu chybu v tom, že venoval prílišnú pozornosť nie až tak kľučovým oblastiam, pričom sa nijak nesústredil na podstatné faktory.

Pri pohľade na posledné roky nemôžeme tvrdiť, že by sa divízii smartfónov spoločnosti LG nejak výrazne darilo. Inak povedané, výrobca na tomto odvetví skôr prerábal ako zarábal. To sa však má v dohľadnom období zmeniť, píše server 9to5Google.

Šéf LG totiž tvrdí, že sa chce z mínusových čísel vyhrabať už do budúceho roku. Ako píše autor článku z vyššie spomenutého zdroja, výrobca zrejme spravil najväčšiu chybu v tom, že venoval prílišnú pozornosť nie až tak kľúčovým oblastiam, pričom sa nijak nesústredil na podstatné faktory, ako je napríklad fotoaparát.

To žiaľ platí aj pre novšie vlajkové lode – jednoducho na nich nie je nič špeciálne, čím by sa odlišovali od ostatných. Ako sme však už uvideli vyššie, spoločnosť si je vedomá svojich chýb a veci sa pokúsi napraviť už čoskoro.

TIP REDAKCIE
Mechanická klávesnica na prácu: Logitech MX Mechanical nie je na hranie, no o to viac ju chceme!

Do roku 2021

Novinka vznikla počas CES, kde Kwon Bong-seok povedal: “Divízia smartfónov spoločnosti LG Electronics bude zisková do roku 2021. Môžem povedať, že ide o splniteľný cieľ, keďže LG Electronics plánuje rozšíriť výrobu nových smartfónov, ktoré doslova ohúria zákazníkov.” Kwon vo svojom prejave použil spojenie “wow factor”. To sa zvyčajne používa na vyjadrenie niečoho, čo ľudia považujú za veľmi zaujímavé či nevídané (napr. LG G8X ThinQ a jeho duálny displej).

Spoločnosť však čaká ešte kopa práce, aby dosiahla sľubovaný zisk. Len pre informáciu, takto pred rokom vykazovala v rámci smartfónov stratu vo výške až 72,5 milióna amerických dolárov (62,27 milióna eur).