Samsung Galaxy Chromebook: 4K AMOLED displej, Intel Core i5 a 16 GB RAM

Samsung predstavil svoj vôbec prvý “Galaxy” Chromebook vybavený špičkovým AMOLED displejom s podporou pre Stylus. Tu však skvelé správy rozhodne nekončia.

Samsung predstavil svoj vôbec prvý Galaxy Chromebook vybavený špičkovým AMOLED displejom s podporou pre Stylus, píše SamMobile.

Súčasťou 9,9 mm hrubej hliníkovej konštrukcie je šikovný kĺb, ktorý má 360-stupňový uhol ohybu. Jeho interiér obýva 10. generácia procesoru Intel Core i5, vďaka čomu sa používatelia môžu tešiť na veľmi solídny výkon. Procesor spolupracuje so 16 GB operačnej pamäte RAM, pričom na uschovanie všetkých potrebných súborov slúži SSD disk o veľkosti 1 TB.

Zdroj: SamMobile

Po otvorení zariadenia sa nám naskytne pohľad na AMOLED displej s uhlopriečkou 13,3″ a rozlíšením 3 840 x 2 160 pixelov. Ohraničujú ho rámiky hrubé len 3,9 mm.

Pod ostatné špecifikácie môžeme zaradiť 1 Mpx prednú kameru a 8 Mpx snímač umiestnený tesne nad podsvietenou klávesnicou, dva USB-C porty, 3,5 mm výstup pre slúchadlá a čítačku microSD kariet.

Zdroj: SamMobile

O pohon celého zariadenia, ktoré meria 302,6 x 203,2 x 9,9 mm sa stará 49,2 Wh batéria. Jeho váha dosahuje 1,04 kg.

TIP REDAKCIE
Telekom: Našu 5G sieť podporuje už 51 zariadení | ZOZNAM

Samsung Galaxy Chromebook debutuje ešte počas Q1, a to vo farebných prevedeniach Fiesta Red a Mercury Gray. Jeho cena by sa mala pohybovať na hranici 999 USD (893 EUR bez DPH).