Spevák Akon chce v Senegale postaviť 2 000-akrové mesto. Platiť sa v ňom bude jeho vlastnou kryptomenou

Známy spevák Akon práve dokončil plánovanie svojho vlastného mesta, ktoré sa bude rozprestierať v štáte Senegal. Platiť sa v ňom bude Akoinom.

Známy spevák Akon práve dokončil plánovanie svojho vlastného mesta, ktoré sa bude rozprestierať v štáte Senegal. Podľa serveru Business Insider sa v ňom bude platiť kryptomenou Akoin.

Proces plánovania mal Akon dokončiť už v pondelok. Akon City, ako sme spomenuli v úvode, bude ležať v africkom štáte Senegal, kde pokryje plochu o veľkosti 2 000 akrov. On sám ju označil ako “skutočnú Wakandu”, čo je futuristická africká krajina, ktorá sa objavila v známom filme od štúdia Marvel, Black Panther.

Senegal si spevák nevybral len tak náhodne. V tejto západnej krajine Afriky totiž strávil svoje prvé roky života, až potom sa odsťahoval do New Jersey. Čo sa týka spomenutého platidla, Akon chce vo svojom meste rozšíriť vlastnú kryptomenu, ktorú pomenoval Akoin.

Zdroj: Business Insider

Prečo sa však rozhodol pre kryptomenu a nie pre typickú menu? Podľa jeho slov by totiž kryptomena mohla pomôcť celej africkej ekonomike, a to najmä čo sa týka bezpečnosti a “oslobodenia sa” od vlády. Na jej priamom vývoji sa však nepodieľal: “Prišiel som s konceptom a zvyšok práce som nechal na odborníkov,” povedal ešte v roku 2018.

TIP REDAKCIE
Nový kráľ cenovo dostupných smartfónov? Redmi Note 11 bude oficiálne predstavený 28. októbra

Z vyššie uvedených dôvodov teda bude Akoin dostupný v až 54 afrických krajinách. Pôjde teda o medzinárodnú menu, ktorá “posilní Afriku”. Akon ďalej tvrdí, že Akoin nebude len bežný platobný prostriedok. Afričania si v tejto mene totiž budú môcť brať aj pôžičky či úvery.

Akoin má uzrieť svetlo sveta už budúci mesiac. A čo sa týka mesta ako celku, Akon aktuálne hľadá vhodných partnerov, ktorí by mu pomohli urýchliť jeho vývoj.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať