oneplus 7 pro

OnePlus predstavil špičkový QHD OLED displej so 120 Hz frekvenciou

Spoločnosť OnePlus dnes na tlačovom podujatí v Číne prezentovala nové zobrazovacie technológie, ktoré sa zrejme stanú súčasťou budúcich vlajkových lodí.

Spoločnosť OnePlus dnes na tlačovom podujatí v Číne prezentovala nové zobrazovacie technológie, ktoré sa zrejme stanú súčasťou budúcich vlajkových lodí, prioritne modelu OnePlus 8 Pro.

Výrobca použitie novej obrazovky v tomto zariadení priamo nepotvrdil, tvrdí ale, že sa technológia už nenachádza vo fáze výskumu a vývoja. Použitie novej obrazovky v OnePlus 8 Pro ale potvrdzuje zverejnený benchmark.

Displej od OnePlus, resp. od dodávateľa, ktorý ho pre OnePlus vyrobil (zrejme Samsung), má QHD rozlíšenie, vyrobený je OLED technológiou a poskytuje 120 Hz obnovovaciu frekvenciu.

120 Hz frekvencia je samozrejme hlavnou výhodou, ktorá zabezpečí veľmi plynulé zobrazovanie obsahu. Sú tu ale aj ďalšie vlastnosti, ktoré za zmienku stoja. Podľa zdrojov dosahuje displej rýchlosť odozvy na dotyk na úrovni 8,3 ms (240 Hz vzorkovacia frekvencia).

displej
Foto: Weibo

Pomocou technológie MEMC bude možné previesť do 120 Hz aj obsah, ktorý bol pôvodne vytvorený s nižšou obnovovacou frekvenciou. Inteligentné prepočítavanie obrazu bude prebiehať v reálnom čase prostredníctvom samostatného čipu, ktorý je nezávisle od ostatných komponentov súčasťou zobrazovacieho panela.

Dobre tiež vyzerá informácia o 4 096 úrovniach jasu obrazu. Ide o 4-násobný nárast oproti bežným úrovniam jasu (1 024), ktoré majú obrazovky súčasných modelov OnePlus.

Výrobca spomenul aj 10-bitovú farebnú hĺbku (1,07 miliardy farieb) alebo vysokú presnosť obrazovky podľa metriky JNCD, ktorá dosiahla hodnotu 0,8. Všetko pod hranicou 1,0 sa považuje za mimoriadne presné. OnePlus nespomenul podporu pre HDR obsah, vzhľadom na vysoký rozsah jasu sa ale na ňu môžeme spoľahnúť.

V OnePlus sa rozhodli docieliť maximálnu plynulosť a kvalitu zobrazenia obsahu kombináciou softvérových a hardvérových optimalizácií, ktoré, zdá sa, budú mať zmysel. Kedže nové displeje pre OnePlus pravdepodobne vyvinul Samsung, podobné riešenia môžeme očakávať aj pri nových vlajkových lodiach Galaxy S20.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať