Huawei presúva vývojársku konferenciu. Dôvodom je nebezpečný koronavírus

Neočakávané udalosti.

0
Huawei
Huawei

Čínsky gigant Huawei presúva avizovanú vývojársku konferenciu. Podujatie HDC.Cloud 2020 sa nebude konať vo februári, ale až v marci. Dôvod? Prevencia pred novým typom koronavírusu.

Veľká vývojárska konferencia mala pôvodne prebehnúť 11. a 12. februára. Výrobca sa však rozhodol, že ju presunie na koniec ďalšieho mesiaca. Termín je po novom 28. a 29. marca, informuje TechSpot.

Za rozhodnutím stojí čoraz nebezpečnejší koronavírus, ktorý si už stihol medzičasom pripísať na konto niekoľko obetí. Miesto konania HDC.Cloud 2020 sa totiž nachádza necelých 1 000 kilometrov od čínskeho mesta Wu-chan, kde zaznamenali vôbec prvého nakazeného človeka.

Čínska vláda sa kvôli okolnostiam preto nakoniec rozhodla, že v meste dočasne preruší všetky dopravné spoje, vrátane tých, ktoré smerujú z Wu-chanu, aby zabránila ďalšiemu šíreniu koronavírusu. Mnohí odborníci sú však toho názoru, že ak by niekto chcel uzavrieť do efektívne fungujúcej karantény približne 11 miliónov ľudí, nestačila by mu ani čínska armáda.

Cestovné reštrikcie sa v tejto chvíli netýkajú už iba Wu-Chanu, ale i ďalších čínskych miest. Americký plátok The New York Times píše, že na zoznam pribudli minimálne štyri.

17 mŕtvych, 570 nakazených

Aktuálne informácie hovoria o viac ako 570 nakazených a 17 mŕtvych ľudí. Počet prípadov však neustále rastie. Drvivá väčšina prípadov bola zaznamenaná v Ázii, pričom jeden objavili i na území Spojených štátov amerických.

TIP REDAKCIE
EMUI 10 dostane viac ako 30 smartfónov Huawei. Pozrite si časový harmonogram

Svetová zdravotná organizácia aj napriek tomu ešte stále nevyhlásila núdzový stav verejného zdravia. Ako však píše WHO na svojom oficiálnom webe, skupinka medzinárodných odborníkov má na dnes naplánované stretnutie, kde spolu s Čínou prediskutujú nové dôkazy a nazbierané dáta. Na základne toho potom padne rozhodnutie, ako budú pokračovať ďalej.