Motorola G8 Plus

Motorola údajne pracuje na smartfóne s podporou pre stylus

Podznačka spoločnosti Lenovo vraj môže už čoskoro predstaviť smartfón, ktorého základná výbava ponúkne okrem iného aj stylus.

Spoločnosť Motorola vraj môže už čoskoro predstaviť smartfón, ktorého základná výbava ponúkne okrem iného aj stylus. Zariadenie sa dokonca objavilo aj na renderi, o ktorý sa s nami podelil Evan Blass (@evleaks). Informácie ďalej spracoval server Android Community.

Hneď na začiatok však musíme podotknúť, že zatiaľ nič nebolo oficiálne potvrdené výrobcom, a tak môže ísť iba o planý poplach. No na druhú stranu, smartfón strednej triedy, ktorý disponuje podporou pre stylus, by bol zo strany spoločnosti veľmi šikovný krok. Niečo také sa totiž bežne nevidí.

Stylus síce na trhu so smartfónmi nie je žiadnou novinkou, no vo väčšine prípadov ide o vlajkové lode s pomerne vysokými cenovkami. Motorola je naopak známa tým, že vyrába smartfóny, ktoré ponúkajú “veľa muziky za málo peňazí”. Ako príklad môžeme použiť Moto One Vision, ktorý disponuje displejom s pomerom strán 21 : 9, alebo Moto G8 Plus, ktorý sa vyznačuje skutočne kvalitným fotoaparátom a dlhou výdržou batérie.

Zdroj: Android Community

Vráťme sa však späť k Motorole so stylusom. Prednú stranu zariadenia pokryje rozsiahly displej s otvorom pre fotoaparát, ktorý budú ohraničovať pomerne tenké rámiky. Viac informácií v tejto chvíli nie je.

Ak spoločnosť na novom produkte skutočne pracuje, je vysoko pravdepodobné, že sa o ňom dozvieme už o mesiac v Barcelone, kde sa bude konať MWC.