Emotikon na poznávacej značke: Americký štát umožní majiteľom áut neobvyklú vec

Menšie spestrenie.

1
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok (VIA brisbanetimes.com.au)

Ak americký štát Vermont schváli čerstvý návrh novej legislatívy, miestni majitelia automobilov budú môcť používať poznávacie značky s takzvanými emotikonmi (alebo aj smajlíkmi). Na výber by malo byť spočiatku iba šesť možností.

O aké typy konkrétne pôjde, momentálne ani len netušíme. Dá sa však počítať s úplným základom, ako je napríklad klasický úsmev, smiech alebo žmurknutie. Nič kontroverzné nečakajte.

Na novinku upozornil web NY Post.

Podľa informácií z webu Emojipedia existuje v týchto dňoch približne 3 178 medzinárodne uznávaných emotikonov, pričom toto číslo neustále rastie. Všetky sú súčasťou známeho Unicode štandardu. Spomínaných šesť kúskov je teda iba slabým odvarom toho, čo máme reálne k dispozícii.

Iba jeden emotikon

Avizovaná možnosť má mať i ďalšie limity. Potenciálni záujemcovia budú môcť pridať k číslam a písmenám na poznávacej značke iba jeden emotikon. Otázne taktiež zostáva, za akú cenu, pretože ani to nevieme.

Ak legislatíva nakoniec predsa len prejde, Vermont tak či tak nebude úplne prvým štátom na svete, ktorý niečo také umožňuje. Podobné možnosti sú od roku 2019 k dispozícii aj v austrálskom štáte Queensland. Miestni obyvatelia platia za jeden emotikon 336 dolárov, píše TechSpot.