Neustále v pohybe: Jaguar vyvíja sedadlo do áut, ktoré dokáže simulovať kráčanie

Nápad s nemalými ambíciami.

0
Sedadlo do auta, ktoré dokáže simulovať kráčanie
Sedadlo do auta, ktoré dokáže simulovať kráčanie

Automobilka Jaguar Land Rover pracuje na novom sedadle pre autá s kapacitami simulovať chôdzu. Nevšedná inovácia má za úlohu zredukovať zdravotné riziká, ktoré sa spájajú s príliš dlhým sedením na jednom mieste.

Mágia morfovacieho sedadla spočíva v dvoch kľúčových zariadeniach pod sedacou časťou. Tieto nastaviteľné, pred očami skryté mechanizmy, konštantne menia jej formu, čo jemne rozkmitá panvu pasažiera. Mozog si potom myslí, že je telo v skutočnom pohybe.

„Zdravie našich zákazníkov a zamestnancov leží v srdciach všetkých našich výskumných projektov,“ prezradil Dr. Steve Iley, ktorý zastáva pozíciu CMO (chief medical officer).

„Využívame naše inžinierske znalosti, aby sme s pomocou inovatívnych technológií vyvinuli sedadlo budúcnosti, ktoré ste v automobilovom priemysle doteraz nevideli. S jeho pomocou chceme vyriešiť problémy týkajúce sa ľudí po celom svete.“

Fungovanie mechanizmu sedadla sa dá podľa dostupných informácií prispôsobiť potrebám používateľa. Otázne zostáva už iba to, o aké nastavenia ide. Jaguar Land Rover nebol z tohto uhla pohľadu príliš konkrétny, preto nepoznáme ani žiadne detaily. Rovnako nevieme ani to, kedy inováciu uvidíme v autách na spotrebiteľskom trhu.