LG zverejnilo aktualizačný plán pre Android 10, dostane ho 9 smartfónov

V50 ThinQ, G8X ThinQ a ďalšie.

0
LG G7 ThinQ Foto: Marek Urban

Juhokórejský výrobca spotrebnej elektroniky LG má taktiež v pláne aktualizovať svoje smartfóny na najnovší operačný systém Android 10, ako vyplýva z čerstvo zverejneného harmonogramu.

LG pôsobí na trhu so smartfónmi tak trochu v úzadí. Dravej konkurencii v podobe výrobcov Samsung, Huawei, Xiaomi a ďalších sa dostáva viac priazne zo strany zákazníkov, ktorí sú ochotní zakúpiť si ich produkty.

LG ale má svoju základňu užívateľov, aj keď nie je zrovna najväčšia. Vlajkové lode od LG boli v minulosti chválené napríklad za širokouhlé fotoaparáty, ktoré používali oveľa skôr ako sa dostali módy.

LG, žiaľ, nikdy nepatrilo medzi aktualizačné rýchliky a v priebehu času sa na tom nič extra nezmenilo. Aj napriek tomu, že v apríli roku 2018 spojazdnilo nové softvérové centrum s cieľom vyvíjať lepší a rýchlejšie aktualizovaný operačný systém.

LG G7 ThinQ. Foto: Marek Urban

LG bude tento rok aktualizovať na Android 10 celkovo 9 modelov smartfónov. Oficiálna správa prichádza z talianskej pobočky LG. Predpokladáme teda, že aktualizačný harmonogram bude platiť aj pre ostatné európske krajiny a trhy.

Začiatkom februára začne dostávať aktualizáciu model V50 ThinQ, ktorý disponuje 5G pripojením a doplnkom Dual Screen. V druhom štvrťroku 2020 príde rad na zariadenie G8X ThinQ. V treťom štvrťroku 2020 výrobca rozpošle aktualizácie pre smartfóny LG G7, G8S a V40 a v štvrtom štvrťroku pre zariadenia LG K50S, K40S, K50 a Q60.

Len pripomenieme, že v tomto období už bude na stole nová verzia operačného systému Android 11.