Android 11 a Pixel 4a: Google naplánoval tohtoročnú vývojársku konferenciu

Softvérové a hardvérové novinky.

0
Foto: Mashable

Generálny riaditeľ spoločnosti Google, Sundar Pichai, potvrdzuje dátum a miesto konania vývojárskej konferencie Google I/O, ktorá sa v posledných rokoch pravidelne koná v máji.

Tento rok nebude výnimkou. Google I/O 2020 sa uskutoční medzi 12. a 14. májom v Shoreline Amphitheatre, v blízkosti hlavného sídla spoločnosti v Mountain View v Kalifornii.

Google sa na konferencii tradične pochváli zaujímavými štatistikami a úspechmi, verejnosť oboznámi s plánmi do budúcnosti s istotne predstaví nové funkcie a vylepšenia kľúčových aplikácií a služieb, okrem iných aj umelej inteligencie, digitálnej asistencie či rozšírenej reality.

Google I/O 2020 ale získa pozornosť hlavne kvôli operačnému systému Android 11, ktorý bude na konferencii prezentovaný v predfinálnej verzii. Minulý rok mohlo získať prvú beta zostavu celkovo 15 vybraných modelov smartfónov. Tento rok by sa mohol okruh rozšíriť o ďalšie zariadenia.

android 11
Predpokladaná podoba Google Pixel 4a. Foto: OnLeaks

Google by mal tiež ukázať nový hardvér, cenovo dostupnejší referenčný smartfón Google Pixel 4a. Špekulovať môžme o nových generáciách inteligentných reproduktorov Google Home alebo o inteligentných hodinkách s Wear OS.

Google nedávno odkúpil spoločnosť Fitbit, vďaka čomu by mohol konečne vstúpiť do segmentu inteligentných hodiniek s produktom, ktorý bude schopný konkurovať aktuálnym zariadeniam z produkcie Apple, Samsung, Huawei a Huami (Xiaomi).