Prvý 5G smartfón so 4K displejom? Xperia 2 sa môže ukázať už počas MWC

Sony sa bude mať čím chváliť.

1

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Sony v oblasti smartfónov v poslednom období skôr upadala. Nič však nie je stratené. Stále sa totiž môže zachrániť, a to vydaním špičkovej vlajkovej lode.

Podľa najnovšej správy čínskej publikácie MyDrivers však spoločnosť už presne na niečom takom pracuje. Tému priniesol server Wccftech.

Xperia 2: Spojenie 4K a 5G?

Konkrétne hovoríme o zariadení, ktoré v budúcnosti môže debutovať pod názvom Xperia 2. Vlajková loď si má osvojiť 4K HDR OLED displej s pomerom strán 21:9, ktorý sa bude rozprestierať na ploche o veľkosti 6,6 palca. O pohon sa má postarať čipset Snapdragon 865 od Qualcommu, ktorý skvelo doplní 5G modem Snapdragon X55.

Ak sú tieto správy pravdivé, Xperia 2 bude vôbec prvým 5G smartfónom, ktorý v základnej výbave ponúka 4K displej.

Čo sa týka fotoaparátov, novinka údajne môže byť vybavená štvoricou snímačov s rozlíšeniami 64 Mpx, 48 Mpx, 12 Mpx a 12 Mpx. Taktiež má byť schopná natáčať videá v špičkovom 8K rozlíšení. A aby toho nebolo málo, tešiť sa môžeme aj na podporu rýchleho nabíjania a certifikáciu IP68.

Viacero informácií ohľadom Xperia 2 by sme sa mohli dozvedieť už o mesiac počas veľtrhu MWC. Odhadovaná cena smartfónu sa zatiaľ pohybuje okolo 870 dolárov.