nokia 8.1

Nokia pripravuje vlajkovú loď: Nokia 9.2 ponúkne Snapdragon 865 a displej bez rámikov

Spoločnosť HMD Global údajne upúšťa od svojich plánov spojených s prípravou vylepšenej verzie Nokia 9.1 PureView s čipsetom Snapdragon 855.

Spoločnosť HMD Global údajne upúšťa od svojich plánov spojených s prípravou vylepšenej verzie Nokia 9.1 PureView s čipsetom Snapdragon 855. Namiesto toho má pracovať na Nokia 9.2, smartfóne poháňaným špičkovým procesorom Snapdragon 865. O téme informuje server Gizmochina.

Podľa všetkého sa však predstavenia Nokia 9.2 nedočkáme počas MWC 2020, ale až o 4 či 5 mesiacov – na prelome prvej a druhej polovice tohto roku.

Nokia 9.2 má byť vybavená displejom bez rámikov, ktorý bude obývať 32 Mpx a 48 Mpx senzor. Konfigurácia zadných fotoaparátov zatiaľ nie je známa, avšak podľa zdroja majú byť bez podpory technológie od spoločnosti Light, ktorú sme mohli nájsť na Nokia 9.

nokia 9.1

V súvislosti so špecifikáciami sa taktiež hovorí aj o podpore bezdrôtového nabíjania či absencii 3,5 mm výstupu pre slúchadlá. Čo sa týka ceny, za Nokia 9.2 si vraj zaplatíme podobnú čiastku ako za Nokia 8.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Obrovský POZOR! Nové SMS-ky potichu kradnú peniaze, ak máš túto banku, spozorni!

Spoločnosť však na MWC rozhodne nepríde s prázdnymi rukami. Údajne sa totiž máme dočkať predstavenia nového nositeľného gadgetu a 5G smartfónu s čipsetom Snapdragon 765. Pracovať má taktiež aj na skladacom smartfóne, o ktorom zatiaľ nepoznáme žiadne bližšie informácie. Debutovať môže na prelome tohto a budúceho roku.