Nokia pripravuje vlajkovú loď: Nokia 9.2 ponúkne Snapdragon 865 a displej bez rámikov

Výrobca má pracovať aj na skladacom smartfóne.

2
nokia 8.1

Spoločnosť HMD Global údajne upúšťa od svojich plánov spojených s prípravou vylepšenej verzie Nokia 9.1 PureView s čipsetom Snapdragon 855. Namiesto toho má pracovať na Nokia 9.2, smartfóne poháňaným špičkovým procesorom Snapdragon 865. O téme informuje server Gizmochina.

Podľa všetkého sa však predstavenia Nokia 9.2 nedočkáme počas MWC 2020, ale až o 4 či 5 mesiacov – na prelome prvej a druhej polovice tohto roku.

Nokia 9.2 má byť vybavená displejom bez rámikov, ktorý bude obývať 32 Mpx a 48 Mpx senzor. Konfigurácia zadných fotoaparátov zatiaľ nie je známa, avšak podľa zdroja majú byť bez podpory technológie od spoločnosti Light, ktorú sme mohli nájsť na Nokia 9.

nokia 9.1

V súvislosti so špecifikáciami sa taktiež hovorí aj o podpore bezdrôtového nabíjania či absencii 3,5 mm výstupu pre slúchadlá. Čo sa týka ceny, za Nokia 9.2 si vraj zaplatíme podobnú čiastku ako za Nokia 8.

Spoločnosť však na MWC rozhodne nepríde s prázdnymi rukami. Údajne sa totiž máme dočkať predstavenia nového nositeľného gadgetu a 5G smartfónu s čipsetom Snapdragon 765. Pracovať má taktiež aj na skladacom smartfóne, o ktorom zatiaľ nepoznáme žiadne bližšie informácie. Debutovať môže na prelome tohto a budúceho roku.