Fitbit Versa

Fitbit a Garmin majú problém: Philips sa sťažuje na porušenie patentov

Americká medzinárodná obchodná komisia (USITC) začne vyšetrovať spoločnosti Fitbit, Garmin, ale aj Inventec Appliances, Ingram Micro a Maintek Computer z dôvodu možného zneužitia duševného vlastníctva.

Americká medzinárodná obchodná komisia (USITC) začne vyšetrovať spoločnosti Fitbit, Garmin, ale aj Inventec Appliances, Ingram Micro a Maintek Computer z dôvodu možného zneužitia duševného vlastníctva.

O vyšetrovaní informuje agentúra Reuters s tým, že obchodná komisia začína vyšetrovanie na základe sťažností výrobcu Philips, presnejšie jeho pobočiek v Holandsku a v Severnej Amerike.

Spoločnosť Philips sa domnieva, že menovaní výrobcovia zneužili ich patenty a porušili právo na ochranu duševného vlastníctva, ktoré využili pri vývoji a výrobe nositeľnej elektroniky.

K sporu sa zatiaľ vyjadrila len spoločnosť Fitbit, ktorá hovorí, že sú tvrdenia druhej strany (Philips) neopodstatnené a motivované neúspešnými výsledkami jej pôsobenia v segmente nositeľných zariadení. Fitbit je odhodlaný sa brániť.

Inteligentné športové hodinky Fitbit Versa

Philips tvrdí, že s výrobcami Garmin a Fitbit rokoval o možnom využívaní jej patentov. Rokovania mali trvať tri roky, počas ktorých však zainteresované strany nedospeli k dohode.

Za porušovanie patentov, ktoré sa týkajú technológií monitorovania fyzických a zdravotných atribútov, Philips žiada finančnú kompenzáciu alebo zákaz dovozu, teda aj predaja nositeľných zariadení Fitbit a Garmin.

TIP REDAKCIE
Drony od DJI majú problém so smartfónmi Pixel 6, prenos videa nefunguje

Americká medzinárodná obchodná komisia vyšetrovanie len rozbieha. Zatiaľ neprijala žiadne rozhodnutie ani stanovisko. Dospieť by k nim mala v priebehu najbližších necelých dvoch mesiacov.

S patentovým sporom na krku vstúpila do nového roka aj spoločnosť Apple. Spoločnosť Masimo, ktorá pôsobí v medicínskom priemysle, sa domnieva, že Apple neoprávnene a úmyselne využil jej patentované technológie pre neinvazívne monitorovanie srdcovej frekvencie a ďalších fyziologických signálov. Tieto technológie majú byť súčasťou inteligentných hodiniek Apple Watch.

Len pripomenieme, že spoločnosť Fitbit odkúpil pred koncom minulého roka Google, a to za 2,1 miliardy dolárov. Transakcia však ešte ukončená nebola.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať