Bose zatvára kamenné predajne v Európe, USA, Japonsku a v Austrálii

Zákazníci uprednostňujú online nakupovanie.

5
Foto: bose.com

Popredný výrobca audio produktov a príslušenstva, Bose, sa rozhodol uzatvoriť množstvo kamenných predajní na niektorých významných trhoch sveta, Európu nevynímajúc.

Bose ukončí prevádzku 119 kamenných predajní v Severnej Amerike, Európe, Austrálii a v Japonsku. Zákazníci sa čoraz častejšie obracajú k online spôsobom predaja, čo je hlavnou motiváciou výrobcu k zatváraniu predajní, informuje CNET.

Bose ale nezavrie všetky obchody. Stále ich zostane v prevádzke približne 130, ktoré sú rozmiestnené v Číne, Indii, v Spojených arabských emirátoch, Ázii a v Južnej Kórei. Online nakupovanie je určite pohodlné a rýchle, fyzický spôsob predaja však nedokáže úplne nahradiť.

Foto: wikimedia.org

Časť zákazníkov si stále potrebuje produkt takpovediac omakať, otestovať na vlastnej koži a poprípade sa poradiť a porozprávať s odborníkom – predávajúcim personálom. Pri audio produktoch to je obzvlášť vhodné.

Bose zatvára vlastné predajne. Slúchadlá, reproduktory a ďalšie produkty sa budú stále nachádzať v ponukách maloobchodných predajní tretích strán. Bose zároveň vo vyhlásení informuje, že prepusteným zamestnancom uzatváraných prevádzok poskytne odstupné a pomoc s hľadaním nového pracovného miesta.