Xiaomi Black Shark 3 sa pomaličky odhaľuje: Potešiť nás má 120 Hz Quad HD+ displejom

Predstavený by mal byť v polovici tohto roka.

2
black shark
Foto: Xiaomi

Čo sa týka smartfónov Black Shark od Xiaomi, minulý rok sme sa dočkali debutu dvoch modelov, konkrétne Black Shark 2 a Black Shark 2 Pro. Tento rok sa teda môžeme tešiť na Black Shark 3, ktorý sa nám vďaka čínskej sociálnej sieti Weibo trochu poodhalil. Na informácie upozornil server FoneArena.

Podľa najnovších informácií má totiž Black Shark 3 disponovať 120 Hz displejom, ktorý ponúkne možnosť prepínania medzi 60 Hz, 90 Hz a (pochopiteľne) 120 Hz. To isté má platiť aj pre rozlíšenie – Quad HD/2K/1080p.

A tu dostupné informácie končia. Zatiaľ teda nepoznáme žiadne bližšie detaily ohľadom ostatných špecifikácií, čo znamená, že nám neostáva nič iné, než obrátiť sa na predpoklady. Tie často spomínajú implementáciu vysoko výkonného čipu Snapdragon 865 od Qualcomm, kvalitnejší chladiaci mechanizmus, lepšie fotoaparáty či väčšiu batériu.

Zdroj: Weibo (via FoneArena)

Black Shark 3 by mal byť podľa zdroja predstavený približne v polovici tohto roka. Nejde však o jediný smartfón s vysokou obnovovacou frekvenciou, ktorý sa na nás v dohľadnej dobe chystá. Ako príklad môžeme použiť pripravovanú vlajkovú loď spoločnosti OnePlus či Nubia Red Magic 5G, ktorý ponúkne až 144 Hz displej.