Akcie Tesly vystrelili: Teraz má väčšiu hodnotu ako Ford a GM dokopy

Skvelé správy.

4
Tesla Roadster
Tesla Roadster

Tesla má za sebou ďalší dôležitý míľnik. Hodnota jej akcií po prvýkrát prekročila 500 dolárov, pričom celková trhová hodnota americkej spoločnosti presiahla sumu 90 miliard dolárov. To je momentálne viac, ako má Ford a General Motors dokopy.

Za úspechom výrobcu nielen elektromobilov, ale aj solárnych panelov či solárnych striech stojí viacero udalostí, ktoré sa odohrali koncom uplynulého roka a začiatkom toho súčasného. Tento trend môžete vidieť na grafe nižšie.

Trend vývoja hodnoty akcií Tesly
Trend vývoja hodnoty akcií Tesly (ZDROJ marketwatch.com)

Ako píše web Business Insider, ide o oznámenie návratu profitu vrátane oznámenia o ročnom počte dodaných vozidiel. Tých bolo podľa dostupných informácií viac ako 367 000. Rovnako však treba brať do úvahy i nedávne oznámenie výberu lokality pre Gigafactory 4. Ďalšia fabrika vyrastie neďaleko Berlína a čo sa týka investície, Tesla do nej hodlá naliať 4 miliardy dolárov.

Analytik je optimistický

Dokedy budú akcie americkej spoločnosti rásť týmto rýchlym tempom, je momentálne otázne. Analytik z investičnej banky Oppenheimer si však myslí, že ešte tento rok prekročia hodnotu 600 dolárov. V čase písania článku boli pritom už na 539 dolároch.

Elon Musk má preto nemalý dôvod na oslavu. Dosiahnutie míľnika a skvelé vyhliadky do budúcnosti nepotešili iba jeho, zamestnancov alebo fanúšikov, ale aj samotných investorov. Otázne teraz zostáva už iba to, ako sa Tesle podarí plniť jej ambiciózne plány. Ak nenastane žiadny väčší problém, očakávania odborníkov budú realitou.