Chat na Instagrame je dostupný aj cez webové rozhranie, zatiaľ len obmedzene

Sociálna sieť Instagram je hlavne mobilnou aplikáciou. K správam v službe sa však bude dať pristupovať aj cez počítač, prostredníctvom webového rozhrania.

Sociálna sieť Instagram je hlavne mobilnou aplikáciou, čomu je samozrejme prispôsobené celé jej užívateľské rozhranie. K správam v službe sa však bude dať pristupovať aj cez počítač, prostredníctvom webového rozhrania.

Podľa autorov z Engadget testovali tvorcovia aplikácie Instagram dostupnosť priamych správ cez web už v minulom roku. Išlo o interný test, ktorý teraz prechádza do fázy verejného testovania. Instagram o tom informuje na sociálnej sieti Twitter.

Priame správy cez webové rozhranie budú zo začiatku dostupné len pre veľmi malú skupinu užívateľov. Neskôr by mali, a pravdepodobne aj budú, dostupné pre všetkých užívateľov. Či do tejto skupiny náhodou patríte, zistíte ľahko. Stačí cez web navštíviť adresu instagram.com a nájsť ikonu správ, ktorá sa objaví vedľa upozornení, profilu a ikony Preskúmať.

Messenger aj WhatsApp už svoje webové rozhrania majú, Instagram patrí rovnako Facebooku, preto je prirodzené, že totožná inovácia dobieha aj jeho. Mobilné zariadenia budú stále devízou sociálnej siete Instagram.

Foto: Instagram

Kto však bude chcieť na správy odpovedať cez počítač, bude mať možnosť. Ocenia to napr. administrátori firemných účtov, pre ktorých je počítač primárnym pracovným prostriedkom.

Facebook chce zlúčiť platformy WhatsApp, Messenger a Instagram takpovediac pod jednu strechu. Univerzálny štandard má uľahčiť komunikáciu naprieč týmito platformami. Na správu z WhatsApp-u by tak užívateľ mohol pohodlne odpovedať napríklad z Instagramu a naopak.

K zmene by mohlo dôjsť už v tomto roku. Páčiť sa ale nemusí úradom, ktoré by mohli v rámci protimonopolných opatrení takéto zlúčenie namietať.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať