Koncept iPhone 12

Displej bez výrezu aj diery. Nový iPhone 12 vraj zanevrie na Face ID

Apple nám vraj tento rok predvedie tri nové iOS smartfóny, medzi ktorými by nemal chýbať ani high-end iPhone 12 s takzvaným full-screen displejom.

Apple nám vraj tento rok predvedie tri nové iOS smartfóny, medzi ktorými by nemal chýbať ani high-end iPhone 12 s takzvaným full-screen displejom. Jeho hlavná výhoda má spočívať v tom, že používateľa už nebude trápiť kontroverzný výrez. Musí sa ale vzdať jednej zaužívanej funkcionality.

Vyplýva to z podpultových informácií, ktoré nám naservíroval dodávateľský reťazec kalifornského jabĺčka. Upozornil na ne web LetsGoDigital.

Dodávatelia firmy Apple vraj dokončujú vývoj zobrazovacieho panelu bez výrezu, kvapky aj akejkoľvek diery v obraze. Z toho vyplýva, že je s celkom slušnou pravdepodobnosťou určený pre niektorú z tohtoročných generácií.

Niektorí odborníci sú však i napriek tomu skeptickí. Jabĺčko vraj investovalo do technológie Face ID príliš veľa na to, aby ju tak rýchlo nahradilo modernejšou alternatívou. Nový iPhone 12 by mal totiž namiesto nej ponúknuť Touch ID priamo v displeji. Ak tak naozaj bude, budeme svedkami hviezdneho návratu snímaču odtlačkov prstov.

Selfie pod displejom?

To, že senzory, ktoré sú dnes súčasťou výrezov, po novom umiestnia pod zobrazovací panel, je už viac menej isté. Čo ale s tiež dôležitou selfie kamerou alebo klasickým slúchadlom?

TIP REDAKCIE
TOP 3: 3D tlačiarne za fantastické ceny, ktoré za to naozaj stoja

Ak Apple predsa len prinesie jeden high-end iPhone 12 s full-screen displejom, selfie hardvér sa zrejme takisto presunie pod displej (vysúvací mechanizmus má veľmi malé šance). Niečo podobné nám stihla demonštrovať čínska spoločnosť Xiaomi prostredníctvom krátkeho videa na sociálnej sieti Twitter.

Čo sa týka slúchadla, je nepravdepodobné, že inžinieri z radov Apple siahnu po niečom, čo možno prirovnať k piezoelektrickej alternatíve od Xiaomi. Teda aspoň nie v tomto roku. Podstatne väčšie šance má ten nadchádzajúci. Dovtedy nám musí stačiť klasika nad displejom, ako je príležitosť vidieť na koncepte vyššie, za ktorým stojí holandský web LetsGoDigital.

iPhone 12 uzrie svetlo sveta v druhej polovici roka 2020. Ak sa budeme držať tradície, iOS novinky spoznáme niekedy v septembri.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať