oneplus concept one

OnePlus Concept One predvedie neviditeľné fotoaparáty, využije špeciálne sklo

Spoločnosť OnePlus ukáže pri príležitosti svojho 6. výročia prvý koncept smartfónu, ktorý poslúži ako ukážka nových technológií a alternatívneho dizajnu.

Spoločnosť OnePlus ukáže pri príležitosti svojho 6. výročia prvý koncept smartfónu, ktorý poslúži ako ukážka nových technológií a alternatívneho dizajnu.

Zariadenie OnePlus Concept One, ako sa oficiálne nazýva, výrobca predstaví na podujatí CES 2020, ktoré je pre verejnosť otvorené od 7. do 10. januára v americkom Las Vegas.

Krátku video ukážku zverejnil výrobca počas uplynulého víkendu na sociálnej sieti Twitter. Ďalšie informácie priniesol server Wired.

OnePlus Concept One (našťastie) nebude ďalším skladacím smartfónom s ohybnou obrazovkou, ktorý by sa snažil zaujať futuristickým prevedením a vysokou cenou. Concept One bude mať tradičnú konštrukciu, ktorej súčasťou má byť tzv. elektrochromické sklo.

oneplus
Foto: OnePlus/Wired

Takéto sklo je unikátne v tom, že dokáže meniť svoje optické vlastnosti pomocou elektrického signálu. Z úplne tmavého skla sa tak dá spraviť sklo priehľadné a naopak. Elektrochromické sklo bude podľa skíc prekrývať zadnú časť zariadenia v oblasti trojice hlavných fotoaparátov. Tiahnuť sa bude po strede celej dĺžky zariadenia, kde ho po stranách doplní prémiová koža s prešívaním.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Slovenská pošta ruší obľúbenú službu! Toto všetko sa zmení
Inteligentné sklo, ktoré sa dokáže zmeniť z nepriehľadného na priehľadné, nachádza uplatnenie v stavebníctve, v leteckom a automobilovom priemysle a v ďalších odvetviach. Vybavené ním budú aj elektromobily značky Rivian.

Fotoaparáty smartfónu nebudú vďaka takémuto sklu viditeľné, čo napĺňa skôr avizované predstavy o novom dizajne. Pri aktivácii fotoaparátu sklo zmení odtieň tak, aby nebránilo prístupu svetla k snímačom obrazu. Riešenie asi nebude mať hlbší praktický prínos (ND filter?) než ten, aby vyzeralo len dobre.

OnePlus Concept One toho určite ukáže viac ako len neviditeľné fotoaparáty. Čo všetko si výrobca pripravil sa dozvieme už budúci týždeň. Snáď získame dobrý obraz o tom, ako si OnePlus predstavuje budúcnosť svojich smartfónov.

OnePlus Concept One

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať