fotky

V aplikácii Google Fotky pribudne chat, zdieľanie zážitkov bude jednoduchšie

Aplikácia Google Fotky patrí medzi tie najlepšie, čo sa správy multimediálnych súborov týka. V nedávnom období vývojári obohatili aplikáciu o niekoľko vylepšení.

Aplikácia Google Fotky patrí medzi tie najlepšie, čo sa správy multimediálnych súborov týka. V nedávnom období vývojári obohatili aplikáciu o niekoľko vylepšení.

Upravili užívateľské rozhranie, pribudol formát príbehov zobrazujúci fotografie z minulosti (Spomienky), do snímok sa dajú po novom kresliť poznámky, vkladať text a tváre osôb zachytených na fotografiách môžete manuálne označiť a priradiť ich ku konkrétnej osobe.

Teraz prichádza ďalšia novinka, ktorá je zásadnejšia. V aplikácii pribudol chat, teda funkcia pre priame zasielanie správ. Primárne bude slúžiť pre okamžité a jednoduché zdieľanie jednotlivých fotografií (tiež videí), ktoré sa môžu zároveň stať predmetom konverzácie.

Druhá strana si bude môcť fotku uložiť do svojej galérie alebo albumu. Nie je zatiaľ jasné, či bude zdieľaný obsah optimalizovaný, teda či dôjde k zníženiu kvality alebo veľkosti snímok a videí.

google fotky
Zdroj: Blog Google

Google v blogu hovorí o zdieľaní každodenných okamihov. Fotky od Google už majú zapracované zdieľanie albumov a knižníc. Ide však skôr o jednoúčelové zdieľanie väčšieho množstva obsahu. Chat bude osobnejší a podobá sa na priame správy z Instagramu.

TIP REDAKCIE
Od žartu až po skutočný produkt: Xbox začína s predajom svojej mini chladničky, príde aj na Slovensko!

Túto funkciu vo svojej aplikácii zatiaľ hľadať nemusíte. Tvorcovia ju začnú sprístupňovať postupne, od budúceho týždňa. Dostupná bude pre platformy Android a iOS, ale aj webové rozhranie Fotiek od Google.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať