Ilustračný obrázok

Tesla môže priniesť elektrickú motorku. Elon Musk povedal, že by to bolo super

O tom, že sa od americkej Tesly dá očakávať elektrická motorka, vieme už dlhšie. Po novom to však Elon Musk potvrdil opäť.

O tom, že sa od americkej Tesly dá očakávať motorka na elektrickú energiu, vieme už dlhšie. Po novom to však Elon Musk potvrdil opäť. Na otázku, či neprinesú podobne fungujúci dopravný prostriedok, odpovedal jasne a stručne.

Vizionár a šéf automobilky tvrdí, že by to bolo veľmi “cool”. Nič bližšie zatiaľ neprezradil, takže zostáva otázne, kedy s novinkou vyrukujú.

Keď však zoberieme do úvahy príchod elektrickej štvorkolky Cyberquad, dočkať sa môžeme až niekedy počas roka 2021. Všetko nasvedčuje tomu, že elektrická motorka bude reprezentovať kompaktnejšiu alternatívu pre tých, ktorí ju nechcú ako dodatočnú súčasť výbavy pick-upu Cybertruck.

Sériová produkcia nevšedného elektromobilu Tesla Cybertruck započne približne o dva roky. Spočiatku plánujú priniesť na svet iba dvoj a trojmotorové verzie. Tá základná príde medzi nás až až trošku neskôr.

TIP REDAKCIE
Sony Xperia 1 IV 5G predstavená: Pre tých, ktorí milujú fotografiu!

Cestné motorky sú vylúčené

Ak tu niekto očakáva cestné motorky so značkou Tesla, tak zrejme zostane sklamaný, pretože firma nič podobné nechystá. Podľa slov z nedávneho tweetu Elona Muska sú príliš nebezpečné. Keď mal 17 rokov, narazil doňho kamión a on na jednej z nich skoro prišiel o život.