Huawei Band 4 Pro

Huawei Band 4 Pro predstavený s NFC, GPS a meraním hladiny kyslíka v krvi

Spoločnosť Huawei predstavila okrem smartfónu Nova 6 SE aj nový fitness náramok, ktorý má dvojcifernú cenu a slušnú výbavu. Dizajn sa drží zaužívaných proporcií.

Spoločnosť Huawei predstavila okrem smartfónu Nova 6 SE aj nový fitness náramok, ktorý má dvojcifernú cenu a slušnú výbavu. Dizajn sa drží zaužívaných proporcií.

To znamená, že Huawei Band 4 Pro má obdĺžnikové telo z kovu prepojené silikónovým remienkom, ktorému dominuje AMOLED displej s uhlopriečkou 0,95″, vysokým rozlíšením a sadou vkusných ciferníkov. Podporované sú aj ciferníky tretích strán, nielen tie priamo od výrobcu.

Pre športu chtivých jedincov sa na palube nachádza 11 športových režimov, v rámci ktorých dokáže náramok zbierať 127 rozličných typov športových údajov. Výbavu rozširuje zabudované GPS, NFC, ale aj snímač srdcového tepu, monitorovanie hladiny kyslíka v krvi a sledovanie kvality spánku.

Band 4 Pro
Foto: Huawei

NFC sa dá využiť pri bezkontaktných mobilných platbách. Potvrdená je len podpora pre čínske platobné aplikácie, keďže bol náramok pôvodne predstavený len na čínskom trhu. Pri prípadnej dostupnosti na európskom trhu sa ponúka služba Google Pay, keďže však Huawei služby od Google používať nemôže, náramok ňou zrejme vybavený nebude.

TIP REDAKCIE
Toyota má v Európe od roku 2035 predávať len bezemisné vozidlá, elektromobilite však až tak nefandí
Huawei Band 4 Pro
Foto: Huawei

Nový náramok je odolný voči vode na úrovni normy 5ATM100 mAh akumulátor by mal vystačiť na 5 dní aktívnej nepretržitej prevádzky. K mobilnému zariadeniu sa náramok pripája pomocou technológie Bluetooth 4.2.

Cena? Po prepočte príjemných 50 €. Huawei Band 4 Pro je o niečo lepšie vybavenou a drahšou konkurenciou pre inak najpredávanejší športový náramok Mi Band od Xiaomi. Teraz si len musíme počkať na potvrdenie európskej dostupnosti. Ešte v tomto roku by sme s ňou asi nepočítali.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať