samsung Galaxy A71

Samsung stihne do konca roka predstaviť nový smartfón z radu Galaxy A

Juhokórejský Samsung pred sviatkami nespomaľuje. Práve naopak. Ešte pred koncom tohto roka plánuje predstaviť nový smartfón radu Galaxy A, ktorý bude pochádzať z vyššej strednej triedy. 

Juhokórejský Samsung pred sviatkami nespomaľuje. Práve naopak. Ešte pred koncom tohto roka plánuje predstaviť nový smartfón radu Galaxy A, ktorý bude pochádzať z vyššej strednej triedy. 

Dozvedeli sme sa to vďaka pobočke Samsung Vietnam, ktorá k predstaveniu zverejnila krátke sprievodné video. Nič podstatné sa v ňom nehovorí. Spomína predchádzajúce generácie dostupnejších modelov smartfónov s tým, že ich nástupca bude predstavený 12. decembra.

Podľa všetkého by sme ale mali spoznať Samsung Galaxy A71 a zrejme aj súrodenca Galaxy A51. Vizualizácia novinky po internete koluje od minulého mesiaca. Lepšie vybavený typ by mal ponúknuť veľký, až 6,7-palcový AMOLED displej s otvorom pre selfie kameru.

Súčasťou obrazovky by mal byť aj snímač odtlačkov prstov. Z prednej strany sa novinka podobá na Galaxy Note 10 len s tým rozdielom, že bude mať plochý displej bez zaoblených strán a o niečo viditeľnejšie rámiky.

TIP REDAKCIE
"Je to tragické": Bill Gates sa vyjadril ku konšpiráciám ohľadom očkovania proti COVID-19
Galaxy A71
Foto: cashkaro.com

Štvoricu kamier, ktoré výrobca umiestni do obdĺžnika na zadnej strane, predbežne zastúpi 48 Mpx snímač obrazu, 12 Mpx senzor s teleobjektívom a 12 Mpx snímač s ultra širokým objektívom. Štvrtý senzor bude snímať hĺbku ostrosti.

Výkon poskytne čipset Snapdragon 675 s 8 GB operačnou pamäťou. Priamo od výroby dostaneme aj operačný systém Android 10. Cenu a ďalšie podrobnosti zatiaľ nepoznáme. Všetko sa ale dozvieme už o necelé dva týždne.

Samsung Galaxy A71 otvorí líniu smartfónov určených pre rok 2020. Pôjde tak o predskokana pre vlajkové lode Galaxy S11, ktoré budú predstavené v obvyklom čase na prelome februára a marca 2020.