Pre čo si budú ľudia pamätať Apple? Tim Cook v tom má jasno

“Ak sa ma spýtate, akým najväčším prínosom pre ľudstvo sa Apple vyznačuje, odpovedal by som, že starostlivosťou o ľudské zdravie.”

Zrejme každý si logo svetoznámej spoločnosti Apple spája s telefónmi, tabletmi, počítačmi či technológiou ako takou. Generálny riaditeľ, Tim Cook, však tvrdí, že odkaz, ktorý chce, aby firma po sebe zanechala, sa uberá trošku iným smerom. O téme informuje web Ubergizmo.

Tim totiž chce, aby si ľudia firmu pamätali predovšetkým pre jej prínosy do oblasti zdravotnej starostlivosti: “Ak sa ma spýtate, akým najväčším prínosom pre ľudstvo sa Apple vyznačuje, odpovedal by som, že starostlivosťou o ľudské zdravie.”

Generálny riaditeľ tak priamo poukazuje na hodinky Apple Watch. Ich spektrum funkcií totiž okrem iného zahŕňa aj EKG (Elektrokardiograf): “Len veľmi malé percento ľudí podstúpi EKG každý rok. Teraz sa táto možnosť nachádza priamo na vašom zápästí.”

Musíme uznať, že ide o skutočne šikovnú a veľmi dôležitú funkciu, vďaka ktorej dokázali Apple Watch zachrániť nejeden ľudský život. Je teda skvelou správou, že sa spoločnosť zrejme chystá do svojich hodiniek implementovať ďalšie funkcie s podobným cieľom. Jednou z nich má byť aj schopnosť odmerať hladinu glukózy v krvi.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Eurokomisia podala žalobu na Slovensko. Za toto dostaneme pokutu!