nokia 9 pureview

Nokia pokračuje v aktualizáciách. Android 10 dostáva model 9 PureView

Spoločnosť HMD Global pokračuje v sľúbených aktualizáciách a aktuálne sprístupňuje najnovší operačný systém Android 10 pre model Nokia 9 PureView.

Spoločnosť HMD Global pokračuje v sľúbených aktualizáciách a aktuálne sprístupňuje najnovší operačný systém Android 10 pre model Nokia 9 PureView.

Nokia 9 PureView zaujala hlavne piatimi fotoaparátmi s netradičným rozložením a optikami Zeiss. Aktualizáciu na Android 10 výrobca sľúbil ešte pred niekoľkými týždňami. Nokia 9 PureView je druhým zariadením značky Nokia, ktoré aktualizáciu dostáva.

Nokia 8.1 začala dostávať Android 10 ešte v októbri. Výrobca má v pláne aktualizovať celkovo 17 modelov smartfónov. Väčšina z nich sa aktualizácie dočká až v 1. a 2. štvrťroku 2020. Pred koncom toho aktuálneho by mala aktualizáciu získať ešte Nokia 7.1, ako vyplýva z časového harmonogramu.

Výrobca na sociálnej sieti Twitter vyzdvihuje kľúčové vylepšenia, ktoré sú súčasťou čerstvej aktualizácie. Pripomína inteligentné odpovede na upozornenia, navigáciu pomocou gest, Dark Mode, teda tmavý motív užívateľského prostredia, dôslednejšiu kontrolu nad súkromím a údajmi o umiestnení či systém Family Link.

TIP REDAKCIE
Eleglide T1: Elektrický horský bicykel s fantastickým 100 km dojazdom!

Súčasťou aktualizácie mali byť aj vylepšenia súvisiace s fotoaparátmi, napríklad nový nočný režim. Výrobca avizuje, že budú dostupné neskôr, v samostatnej aktualizácii. Ak Nokiu 9 PureView vlastníte, dostupnosť aktualizácie si skontrolujte priamo v nastaveniach smartfónu.