Nokia rozbieha aktualizácie, Android 10 prichádza do prvého modelu

Tmavý režim, gestá a viac.

1
nokia 8.1

Smartfóny značky Nokia, ktoré zastrešuje spoločnosť HMD Global, využívajú čistý operačný systém Android, vďaka čomu môžu byť aktualizované rýchlejšie ako niektorá konkurencia.

Nokia si na softvérovej podpore zakladá. Výrobca ešte v auguste oznámil, že aktualizáciu na najnovšiu verziu operačného systému Android 10 dostane celkovo až 17 modelov smartfónov.

Distribúcia aktualizácií bude prebiehať postupne. Prvým zariadením, ktoré aktualizáciu na Android 10 získava, je Nokia 8.1. Predstavená bola ešte v decembri minulého roka. Písali sme o nej TU.

Nokia 8.1
Nokia 8.1

Informáciu o dostupnej aktualizácii zverejnil na sociálnej sieti Twitter Juho Sarvikas, jeden z hlavných predstaviteľov spoločnosti HMD Global. O novinkách z prostredia výrobcu informuje pravidelne.

Tento rok by mala aktualizáciu na Android 10 dostať ešte Nokia 9 PureView s piatimi fotoaparátmi a taktiež Nokia 7.1. Ďalšie zariadenia prídu na rad v budúcom roku, pričom výrobca nevynechá ani najdostupnejšiu triedu v zastúpení Nokie 1 či Nokie 2.1.

Zoznam všetkých smartfónov Nokia, ktoré aktualizáciu dostanú, nájdete aj s približným časovým harmonogramom v minulom článku. Proces aktualizácie na najnovšiu verziu operačného systému Android zatiaľ rozbehol Google, čo je pochopiteľné, ale aj Essential či OnePlus.

Huawei rozbehne aktualizácie v novembri (P30 a P30 Pro), Samsung až pravdepodobne na konci roka. Zatiaľ len pripravuje beta program, ako vyplýva z príspevku juhokórejského výrobcu.