Aktualizáciu na Android 10 získava už aj Nokia 7.1

Spoločnosť HMD Global začala s procesom uvoľňovania najnovšej verzie systému Android pre svoje ďalšie, už tretie zariadenie.

Spoločnosť HMD Global začala s procesom uvoľňovania najnovšej verzie systému Android pre svoje ďalšie, už tretie zariadenie. Konkrétne hovoríme o modeli Nokia 7.1. O skvelú novinku sa s nami podelil Juho Sarvikas na sociálnej sieti Twitter, pričom tému ďalej spracoval server FoneArena.

Len pred pár dňami sme vás v samostatnom článku informovali ohľadom príchodu aktualizácie na Android 10 do modelu 9 PureView.

Teraz však Android 10 prichádza aj do tretieho smartfónu značky Nokia, ktorý debutoval minulý rok s Android Oreo na palube. Po novom sa teda z tmavého režimu, inteligentných odpovedí na upozornenia, navigácie pomocou gest či tmavého režimu môžu tešiť aj majitelia Nokia 7.1.

Zároveň ide o jeden z dvoch posledných modelov, ktoré by sa podľa časového harmonogramu mali dočkať najnovšieho Androidu ešte pred koncom tohto roka. Spoločnosť má v prvom štvrťroku 2020 priniesť Android 10 do ďalších 10 smartfónov. Na druhý štvrťrok si teda budú musieť počkať už len zvyšné 4 zariadenia.

TIP REDAKCIE
Elon Musk spravil nevysvetliteľný krok: Z tohto sa teší aj Donald Trump!