motorola one

Motorola One Power začína dostávať aktualizáciu na Android 10

Približne pred rokom a pol, v auguste 2018, predstavila spoločnosť Motorola dvojicu cenovo dostupných smartfónov, ktoré boli vybavené čistým operačným systémom Android.

Približne pred rokom a pol, v auguste 2018, predstavila spoločnosť Motorola dvojicu cenovo dostupných smartfónov, ktoré boli vybavené čistým operačným systémom Android.

Išlo o modely Motorola One a Motorola One Power. Pred koncom roka 2018 výrobca začal distribuovať pre obe zariadenia aktualizáciu na operačný systém Android 9 Pie. Dobrou správou je, že novinky neobíde ani najnovší operačný systém Android 10. Teda minimálne model One Power.

Podľa stránky technickej podpory výrobcu dostáva aktualizáciu na Android 10 Motorola One Power, a to od 10. decembra 2019. Inovácia sa šíri postupne a výrobca predpokladá, že všetky zariadenia stihne aktualizovať do 10. januára 2020.

motorola one
Motorola One Power

Na našom trhu bola dostupná len Motorola One, o niečo lepšie vybavený súrodenec One Power sa u nás formou oficiálnej distribúcie nepredával (len v Indii, na Blízkom východe a pod.). Android 9 Pie dostali obe zariadenia približne v rovnakom čase, predpokladáme teda, že sa v blízkej budúcnosti objaví aktualizácia aj pre dostupnejší typ Motorola One.

motorola one power 1
Zdroj: Motorola

Ide o dobrý príklad toho, ako sa v strednej či nižšej strednej triede oplatí staviť na čistý operačný systém v rámci kategórie Android One, ktorý dokáže výrobca aktualizovať rýchlejšie a jednoduchšie.

One Power je starším zariadením, ktoré navyše patrilo medzi tie lacnejšie. Napriek tomu dostáva najnovší Android 10 v aktuálnom období podobne, ako niektoré vlajkové lode s podstate vyššou cenou a novším dátumom výroby.

Motorola má toho v portfóliu samozrejme ďaleko viac ako len tieto dva kúsky. Dúfame, že čoskoro spustí aktualizácie aj pre ostatné smartfóny z ponuky.

Total
4
Zdieľaní