BMW

Vozidlá BMW budú od budúceho roka podporovať systém Android Auto

Zoznam výrobcov automobilov, ktorí podporujú multimediálny systém Android Auto, sa postupne rozrastá. Teraz integráciu potvrdzuje prémiová nemecká automobilka BMW.

Zoznam výrobcov automobilov, ktorí podporujú multimediálny systém Android Auto, sa postupne rozrastá. Teraz integráciu potvrdzuje prémiová nemecká automobilka BMW.

Android Auto bude vo vozidlách BMW dostupné od budúceho roka 2020. Sú tu však isté obmedzenia. Android Auto spustia len majitelia tých vozidiel, ktoré sú vybavené palubným systémom iDrive 7.0.

Do tejto skupiny áut patria modely radu 3, 5, 7, 8, X3, X5, X6 a X7, ktoré boli vyrobené v roku 2019. Integrácia sa bude pochopiteľne týkať aj nových vozidiel, ktoré prídu na trh v roku 2020.

Automobilka bude podporovať bezdrôtovú verziu systému Android Auto (Wireless). To znamená, že ju budú môcť využiť len vlastníci smartfónov Google Pixel, Nexus a niektorých modelov Samsung. Smartfóny sa musia k vozidlu pripojiť cez WiFi, pokiaľ bude chcieť zákazník Android Auto používať.

android auto
Foto: Google

Nakoniec, systém Android Auto ani nebol pre výrobcu BMW prioritou. Ako uviedol hovorca, na prvom mieste bol konkurenčný Apple CarPlay, ktorý vozidlá BMW ponúkajú už dlhšie. Väčšina zákazníkov automobilky totiž používa podľa hovorcu zariadenia s operačným systémom iOS.

TIP REDAKCIE
Markíza Krimi: Čo bude vysielať a kedy presne začína?

Android Auto

Platforma Android Auto nie je na Slovensku oficiálne podporovaná a nie je známe, kedy sa to môže zmeniť. Systém je ale dostupný vo viac ako 500 vozidlách 50 rôznych značiek. Google sa v roku 2018 dohodol na podpore pre Android Auto s najväčšou automobilovou skupinou, ktorá združuje výrobcov Renault, Nissan a Mitsubishi.

Prvé vozidlá so systémovou integráciou sa na trhu začnú objavovať v roku 2021. Google platformu Android Auto priebežne vylepšuje. Posledná významnejšia aktualizácia nastala tento rok v máji.

Výrobca pridal tmavý režim, zjednodušil a zrýchlil ovládanie a zaviedol čitateľnejší font písma, čo prispelo k lepšej viditeľnosti obsahu. Užívateľské prostredie sa po novom automaticky prispôsobuje veľkosti obrazovky, ktorá sa môže medzi jednotlivými vozidlami líšiť. Vývojári tiež sprehľadnili centrum upozornení, ktoré zobrazí posledné uskutočnené hovory, prijaté správy a iné oznámenia.