Microsoft predstavil Xbox Series X: Nová generácia príde koncom roka 2020

Čo poviete? Môže byť?

2
Nový Xbox Series X
Nový Xbox Series X

Microsoft ukázal prostredníctvom čerstvého videa dizajn svojej ďalšej hernej konzoly. Novinka ponesie názov Xbox Series X, príde koncom roka 2020 a čo sa týka samotného výzoru, tak tentokrát pripomína komín.

K odhaleniu došlo počas podujatia The Game Awards 2019, kde padla zmienka aj o technickej špecifikácii, Auto Low Latency Mode (ALLM), Variable Refresh Rate (VRR,) mierne vylepšenom ovládači či spätnej kompatibilite.

Konštrukcia po novom porástla do výšky a schudla v šírke, pričom vie stáť vo vertikálnej i horizontálnej polohe. Dôvod, prečo došlo k takej zmene, tkvie v snahe zlepšiť odvod teplého vzduchu a prívod studeného. Keďže porastie výkon, musí porásť aj efektivita chladenia. Xbox Series X má byť podľa dostupných informácií až 4x schopnejší ako Xbox One X.

Šéf hernej divízie Phil Spencer prezradil, že môžeme očakávať 4K rozlíšenie pri 60 snímkoch za sekundu. Maximálna kapacita siaha až k 8K. Rovnako spomenul možnosť hrať až pri 120 FPS či technológiu Ray Tracing (sledovanie svetelných lúčov v reálnom čase), ktorú už dlhšie ponúkajú nové grafické karty ako napríklad GeForce RTX 2070. V hardvérovej zostave nebude chýbať ani rýchly SSD disk alebo grafická architektúra RDNA s pamäťou GDDR6.

Ak niekto očakáva spätnú kompatibilitu, tak ho Microsoft nepochybne poteší. Na hernej konzole si totiž zahráme hry z predchádzajúcich generácií. A nielen to. Hráči dostanú okrem iného i príležitosť preniesť svoje uloženia, píše TechSpot.

Nový Xbox Series X dorazí na pulty obchodov koncom roka 2020, čiže podobne ako PlayStation 5.

Páči sa ti nový Xbox?

TIP REDAKCIE
Konkurent Slacku od Microsoftu teraz ponúka služby Cortany a preklad správ

Zobraziť výsledky ankety

Loading ... Loading ...