JBL REFLECT Eternal

JBL prinesie solárne slúchadlá bez káblu, ktoré vraj nebude treba nabíjať

JBL prinesie na pulty obchodov parádne bezdrôtové slúchadlá. JBL REFLECT Eternal vynikajú v tom, že sa dokážu samé nabíjať.

Dcérska spoločnosť giganta Harman prinesie na pulty obchodov so spotrebnou elektronikou parádne bezdrôtové slúchadlá. JBL REFLECT Eternal vynikajú v tom, že sa dokážu samé nabíjať. Materiál, z ktorého pozostávajú, premieňa slnečné lúče na elektrickú energiu.

Ako píše TechSpot, ide tu o takzvaný Powerfoyle z dielne švédskej špičky Exeger. Táto zelená inovácia využíva solárne bunky a funguje na princípe známeho biologického procesu. Disponuje ním napríklad aj klávesnica Logitech K760, ktorá si vďaka nemu vystačí s izbovým svetlom.

“Produkty poháňané technológiou od Exeger zachytávajú svetlo na princípe fotosyntézy. Čím viac ich používaš, tým viac vyrovnávaš uhlíkový pomer planéty,” uvádza oficiálny web výrobcu materiálu budúcnosti.

JBL
JBL REFLECT Eterna

Osud slúchadiel JBL REFLECT Eternal ležal v rukách crowdfunding kampane na Indiegogo. Tá je však tak úspešná, že si na svoje konto už po pár dňoch od spustenia pripísala o 50 percent väčšiu finančnú injekciu, ako potrebovala. Do konca navyše zostáva ešte 29 dní, takže to bude postupom času lepšie a lepšie.

Efektivita závisí od prostredia

Čo sa týka efektivity syntetickej fotosyntézy materiálu, výrobca tvrdí, že dobíjanie zelenej elektrickej energie závisí od miesta používania. Ak by bol pekný slnečný deň, jeden a pol hodiny (denne) v outdoor prostredí vraj doplní dostatok šťavy na to, aby vydržali od posledného plného nabitia fungovať zhruba 69 hodín.

TIP REDAKCIE
Samsung mal posunúť predstavenie Exynos 2200. Dôvody sú nejasné

Aby slúchadlá JBL REFLECT Eternal nebolo vôbec potrebné pripájať ku káblu tradičnej nabíjačky, treba vonku denne vydržať aspoň dve a pol hodiny. Používateľovi musí však v takom prípade stačiť v priemere tri a pol hodiny počúvania hudby. Pokiaľ je počas dňa náročnejší, 700 mAh batéria sa skôr či neskôr vybije.

Bluetooth 5 aj JBL Pro Sound

Slúchadlá od JBL ponúknu bezdrôtovú konektivitu Bluetooth 5 vrátane audio technológie JBL Pro Sound, ktorú ocení nejeden audiofil, pretože zabezpečí vysokú kvalitu zvukového výstupu. Výrobca si za ne hodlá od nadchádzajúceho októbra pýtať 165 dolárov, pričom podporovateľov crowdfunding kampane vyjdu iba 99 dolárov. Možnosť investovať trvá do 14. januára 2020.

Technická špecifikácia

  • citlivosť  (1 kHz / 1 mW): 106 dB SPL
  • frekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 kHz
  • impedancia: 32 ohmov
  • výdrž bez solárnej energie: 24 hodín

Total
33
Zdieľaní
Total
33
Zdieľať