Honor Play

Grafické ovládače čipsetov Snapdragon 865 sa budú dať aktualizovať cez obchod Play

Spoločnosť Qualcomm dnešným dňom pokračuje v predstavovaní svojich technologických noviniek na čele s novými čipsetmi Snapdragon 865 a Snapdragon 765.

Spoločnosť Qualcomm dnešným dňom pokračuje v predstavovaní svojich technologických noviniek na čele s novými čipsetmi Snapdragon 865 a Snapdragon 765.

Qualcomm v súvislosti s novými sadami Snapdragon 865 a Snapdragon 765 predstavil zaujímavé vylepšenie, ktoré bolo až do súčasnosti typické len pre desktopy. Ovládače grafických čipov bude možné aktualizovať samostatne, prostredníctvom obchodu Google Play.

Nové verzie si jednoducho užívateľ stiahne a nainštaluje rovnako ako bežné aplikácie. Užívatelia tým pádom nebudú musieť čakať na tzv. veľkú aktualizáciu operačného systému, ktoré nové verzie grafických ovládačov zväčša obsahujú.

Výhody takéhoto riešenia sú zrejmé. Výrobcovia dokážu užívateľom podstate rýchlejšie doručiť prípadné opravy chýb, optimalizácie výkonu a spotreby energie, ktoré budú prispôsobené pre nové hry a graficky náročné aplikácie.

Operačný systém Android podporuje individuálnu aktualizáciu komponentov už dlhšie. Qualcomm je ale prvý, ktorý sa ju rozhodol využiť. Novinka sa týka len čipsetov Snapdragon 865, 765 a ďalších sád, ktoré spoločnosť predstaví v budúcnosti.

TIP REDAKCIE
Snapdragon 865: O 25 % vyšší výkon CPU a o 20 % vyšší výkon grafického čipu!

Testovanie a distribúcia aktualizácií GPU ovládačov ale bude stáť na pleciach výrobcov zariadení. To znamená, že užívatelia nemusia nové verzie ovládačov dostať hneď ako budú dostupné. Firmy ako Samsung, Huawei, Xiaomi a ďalšie budú musieť aktualizáciu pripraviť, čo niekedy trvá, ako už vieme.

Určite ale ide jednu z kladných vlastností nových čipsetov, ktoré poženú budúcoročné popredné mobilné zariadenia.

Total
35
Zdieľaní
Total
35
Zdieľať