plex

Bezplatný prístup k filmom a seriálom. PLEX spúšťa streamovaciu službu

Spoločnosť Plex v týchto dňoch spustila vlastnú streamovaciu službu, v ktorej sa podľa jej slov nachádza viac ako 1000 rozličných filmov, seriálov a dokumentov.

Spoločnosť Plex v týchto dňoch spustila vlastnú streamovaciu službu, v ktorej sa podľa jej slov nachádza viac ako 1000 rozličných filmov, seriálov a dokumentov.

Zaujímavosťou je, že si ich môžu diváci pozrieť bezplatne, no s prerušeniami v podobe reklám. Tých by ale malo byť podstatne menej ako v klasickej televízii. Zo začiatku sa môžu vo vysielaní opakovať rovnaké reklamy, kým sa do procesu nezapojí viac inzerentov, upozorňuje The Verge.

Streamovacia služba od Plex (plex.tv) je dostupná aj v našich končinách, čo je určite fajn. Netreba mať ale veľké očakávania. Spoplatneným službám ako HBO Go alebo Netflix konkurovať nedokáže.

plex.tv
plex.tv

V ponuke má síce slušnú zbierku titulov, ide však hlavne o filmy, seriály a dokumenty z dielne menej známych producentov a nezávislých štúdií. V knižnici sa dajú nájsť aj známe filmy, ktoré sú ale staršie. Aktuálne kino hity a „áčkovú“ produkciu Hollywoodu hľadať netreba. Snímky sú navyše väčšinou dostupné len v originálnom znení a bez titulkov.

TIP REDAKCIE
Lacnejšie to nejde: Originálna licencia Windows 11 za 11 eur, Office 2021 už len za 29,99 eur!
plex tv
plex.tv

Spoločnosť má v pláne pridávať nový obsah a zlepšiť podporu titulkov. Pravdepodobne pôjde o beh na dlhšiu trať. Záujem o tento typ predplatených služieb ale raste a niekedy v budúcnosti môže byť plex.tv zaujímavou alternatívou.

Plex sa až doteraz orientoval na cloud a primárne slúžil ako multimediálna knižnica pre vlastný obsah užívateľov. Prehľadne zoradil filmy, seriály, ale aj fotografie a hudbu, ktoré mali užívatelia uložené vo svojom počítači a v ďalších zariadeniach.

Podobným spôsobom funguje aj služba Kodi, ktorá zvykne byť vopred nainštalovaná v TV boxoch a multimediálnych prehrávačoch. Ak sa chcete so službou plex.tv oboznámiť, nájdete ju na tejto adrese.