Toto sú najlepšie aplikácie a hry roka 2019 podľa Google a Apple

Dobrý výber.

0
najlepsie aplikacie a hry

Spoločnosti Google a Apple vybrali v závere tohto roka niekoľko aplikácií a hier, ktoré považujú za najlepšie. Všetky sa nachádzajú v známych obchodoch s aplikáciami.

Google zároveň zverejnil najlepšiu aplikáciu, hru, film a knihu, ktoré vzišli z hlasovania verejnosti vo vybraných krajinách.

Najlepšou aplikáciou roka podľa hlasovania verejnosti sa stal Video Editor – Glitch Video Effects. V kategórii hier uspel aktuálny hit, akčný titul Call of Duty: Mobile. Medzi filmami obchodu Play získal najviac hlasov Marvel Studios‘ Avengers: Endgame. Knihám zase kraľuje Scary Stories to Tell in the Dark od Alvina Schwartza.

Čo sa týka výberovky od Google, nachádza sa v nej niekoľko desiatok aplikácií a hier, ktoré zaujali svojím obsahom, dizajnom, mechanikou a ideou celkovo. Najlepšie hry roka 2019 nájdete priamo v obchode Google Play v tomto odkaze. Aplikácie sú zoradené na tejto adrese.

najlepsie aplikacie a hry roka
Foto: Google Play

Z výberu spomenieme napríklad hru Golf Peaks, Art Inc., Brawl StarsAngry Birds Dream Blast alebo Assassin’s Creed Rebellion: Adventure RPG. Medzi aplikáciami sa nachádzajú tituly ako Appy Weather, Gallery GoConcepts – Sketch, Design, Illustrate či Mubert.

Apple

Najlepšie aplikácie a hry vybrala aj spoločnosť Apple. Pri tejto príležitosti dokonca zorganizovala tlačové podujatie. Výber najlepších aplikácií a hier od Apple je tradične kvalitný, aj keď skromnejší.

Cenu za najlepšiu aplikáciu pre iPhone si odnáša Spectre Camera, ktorá slúži pre snímanie fotografií s dlhou expozíciou. Využíva pokročilý softvér strojového učenia. V rámci zariadení iPad zvíťazila aplikácia Flow by Moleskine.

flow by moleskine
Flow by Moleskine Foto: Apple

Ide o grafickú aplikáciu, v ktorej môžu užívatelia kresliť rôzne ilustrácie a vlastne čokoľvek, čo ich kreatívnym mysliam napadne. Ako najlepšiu aplikáciu pre počítače Mac autori vybrali Affinity Publisher.

V rámci tejto aplikácie môžu užívatelia pracovať s grafickými návrhmi, textovými sadzbami a typografiou. Aplikáciu môžeme považovať za konkurenta softvéru Adobe InDesign.

TIP REDAKCIE
Pencil 2: Apple obohatil svoje elektronické pero o bezdrôtové nabíjanie aj gestá
affinity publisher
Affinity Publisher. Foto: Apple

V kategórii Apple TV sa do popredia dostala aplikácia The Explorers. V aplikácii sa nachádzajú fotografie a videá, ktoré zachytávajú prírodné krásy Zeme. Podieľajú sa na nich ako amatérski tvorcovia obsahu, tak profesionáli z vedeckého, výskumného a umeleckého sveta.

V kategórii hier spoločnosť Apple označila za najlepšie tituly Sky: Children of the Light (iPhone), Hyper Light Drifter (iPad), GRIS (Mac), Wonder Boy: The Dragon’s Trap (Apple TV) a Sayonara Wild Hearts. Posledná menovaná hra je označená ako najlepšia v platenej službe Apple Arcade.