Galaxy S10 Lite sa objavil na stránke Samsungu. Dočkať sa ho máme ešte tento mesiac

Zariadenie bolo po najnovšom spozorované na oficiálnej stránke spoločnosti, čo naznačuje, že jeho vydanie sa rýchlym tempom blíži.

Samsung sa pomaly ale isto pripravuje na debut “odľahčenej” verzie Galaxy S10, teda Galaxy S10 Lite. Zariadenie bolo spozorované na oficiálnej stránke spoločnosti, čo naznačuje, že jeho vydanie sa blíži rýchlym tempom. Téme sa venuje server SamMobile.

Prvé základné informácie ohľadom S10 Lite sme sa dozvedeli z benchmarku Geekbench, kde počas testovania získal 742 (single-core) a 2 604 (multi-core) bodov. Zariadenie bolo taktiež nedávno schválené úradom FCC.

Zdroj: Geekbench (via androidcentral.com)

Ako sme však už uviedli vyššie, novinka sa po novom objavila aj na oficiálnej stránke Samsungu, kde nesie označenie SM-G770F. Stránka síce neponúka žiadne nové informácie ohľadom špecifikácií, no uisťuje nás, že gigant na telefóne poctivo pracuje a pripravuje sa na jeho debut.

Aj napriek názvu však nevyzerá, že by malo ísť o menej výkonnú verziu modelov z radu S10. Vďaka čipu Snapdragon 855 a 8 GB pamäti RAM nestráca na výkone, pričom bude mať dokonca ešte väčšiu batériu, než akou je vybavený S10+.

TIP REDAKCIE
Blackview Tab 12: Šikovný tablet s poriadnou výdržou teraz môže byť váš za akciovú cenu!

Zatiaľ teda nevieme, kedy sa debutu S10 Lite dočkáme. Má to však byť do konca tohto roka, čo znamená, že si počkáme nanajvýš tri týždne. V priebehu tohto obdobia má juhokórejský výrobca predstaviť aj svoj Galaxy A51.