Ilustračný obrázok

144 vs. 240 Hz displej: Výber závisí od dostupného výkonu

Mnohí z hráčov stoja pred rozhodnutím, či siahnuť po 240 Hz alebo zostať pri 144 Hz. V takom prípade treba brať do úvahy jeden podstatný faktor.

Mnohí z náruživých hráčov stoja pred rozhodnutím, či siahnuť po 240 Hz monitoroch alebo zostať pri 144 Hz. Z pohľadu čísiel to možno vyzerá progresívne, no ak zohľadníme aktuálnu cenovku potrebného hardvéru, investícia bude tak vysoká, že si to viacerí okamžite rozmyslia.

Okrem drahého displeja sa treba pripraviť i na drahú hardvérovú zostavu, bez ktorej sa nedá využiť jeho plný potenciál. Počítač musí totiž dosiahnuť aspoň tých 240 FPS. A niečo také je pri nových, graficky náročných hrách celkom veľký problém.

Rovnako treba podotknúť, že rozdiel medzi 144 Hz a 240 Hz nie je až tak dobre badateľný, ako keď niekto prechádza zo 60 Hz na 144 Hz. Všimnú si ho predovšetkým profesionáli alebo tí, ktorí trávia pri hrách nadštandardne veľa času.

Viac Hz, plynulejší obraz

Čím viac hertzov, tým viac je obraz plynulejší a bližšie k realite. Nikoho preto neprekvapuje, že o túto vlastnosť herných monitorov prejavuje záujem čoraz viac používateľov.

TIP REDAKCIE
Qualcomm a Vodafone demonštrovali iSIM: Karta sa stane súčasťou procesoru

Pôvodných 60 Hz postupom času porástlo na 120 Hz, z tých sa stalo 144 Hz a onedlho prišlo aj 240 Hz. Ani to však príliš dlho nepotrvá. Budúci rok ovládne spotrebiteľský trh až 300 Hz. Už dnes tu máme notebook, ktorý patrí do takéhoto klubu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať